خانه / دسته‌بندی نشده / ۹۵درصد تجهیزات گازرسانی ساخت داخل کشور است

۹۵درصد تجهیزات گازرسانی ساخت داخل کشور استبه گزارش ایرنا سعید مومنی روز دوشنبه در نشست مدیران اداره های گاز شهرهای استان خوزستان در سالن کنفرانس شرکت گاز استان افزود:در حال حاضر بخش ناچیزی از تجهیزات پیچیده صنعت گاز کشور از خارج تامین می شود و امسال با تولید ماده ‘بودار کردن گاز’ در عسلویه که تاکنون از روسیه و فرانسه وارد می شد صنعت گاز کشور یک گام دیگر به خودکفایی و خوداتکایی نزدیک خواهد شد.
وی گفت: با تولید ماده بودار کردن گاز ، ایران به معدود کشورهای تولید کننده این ماده که در صنعت گاز کاربرد فراوان دارد خواهد پیوست.
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد :جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در حال بومی سازی تجهیزات حساس این صنعت در بخش پالایشگاهی است.

* تولید روزانه ۸۵۰میلیون متر مکعب گاز درکشور
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران ، تولید روزانه گاز در کشور را ۸۵۰میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: امسال با بهره برداری از فازهای پارس جنوبی ، تولید روزانه گاز طبیعی از یک میلیارد متر مکعب خواهد گذشت.
وی با بیان اینکه امسال گازرسانی به همه بخش های مورد نیاز کشور بدون وقفه ادامه می یابد افزود: طبق برنامه شرکت ملی گازز ایران ، امسال ۲۰۶میلیارد متر مکعب گاز به مشترکان فروخته خواهد شد.
مومنی تاکید کرد امسال به همه نیروگاههای برق کشور گازرسانی می شود که این نقش مهمی در کاهش آلایندگی ها و بهبود شاخص زیست محیطی خواهد داشت.

* در گازرسانی به جایگاه های گاز سی ان جی محدودیت نداریم
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت: روزانه ۲۱میلیون متر مکعب گاز برای ۲ هزار و ۴۰۰جایگاه سوخت سی ان جی کشور تامین می شود.
مومنی افزود: در زمینه گازرسانی به جایگاه های سوخت سی ان جی هیچ محدودیتی وجود ندارد و به هر جایگاه جدید که شرکت ملی پخش فراورده های نفتی کشور جانمایی کند گاز آن تامین می شود.
وی گفت:قیمت گاز سی ان جی ۶۰درصد قیمت بنزین است ولی کاهش یا افزایش احتمالی بهای گاز سی ان جی برعهده دولت است.

* ضرورت گاز فرهنگی برای مصرف بهینه گاز
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه بهینه مصرف کردن گاز ، به فرهنگ سازی و نوسازی تجهیزات بخاری ، آبگرمکن منازل و ۲ هزارو ۶۰۰موتورخانه نیاز است افزود: در کنار آن قیمت گاز نیز باید اصلاح شود.
وی گفت: هرچه مصرف گاز بهینه و بهره وری از آن افزایش یابد ، امکان صادرات آن به کشورهای همسایه فراهم می شود.
مومنی به نقش تاثیرگذار رسانه ها در فرهنگ سازی و بهینه سازی مصرف گاز اشاره کرد و افزود: رسانه ها می توانند در راستای اصلاح الگوی مصرف تاثیرگذار باشند.
۶۰۶۵/۶۰۶۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید