خانه / دسته‌بندی نشده / ۹۳ هزار تعاونی در کشور فعال است

۹۳ هزار تعاونی در کشور فعال استبه گزارش ایرنا، سید حمید کلانتری شامگاه چهارشنبه در نخستین نشست کارگروه اشتغال استان هرمزگان در سال ۹۷ افزود: از این تعداد، ۲ هزار و ۸۰۰ تعاونی مربوط به هرمزگان است که ۳ درصد مجموع تعاونی های کشور را شامل می شود.
وی بیان داشت: تشکیل و رونق شرکت های تعاونی با حمایت مسوولان و جلب مشارکت مردم در این زمینه می تواند مهم ترین راهکار برای گذر از چالش های اقتصادی در کشور باشد.
این مسوول اظهار کرد: اشتغال بحثی حیاتی برای کشور است که فعال کردن شرکت های تعاونی می تواند سهم بسزایی در ایجاد اشتغال داشته باشد.

**پرداخت وام به تعاونی ها تا سقف ۲٫۵ میلیارد ریال نیاز به وثیقه ندارد
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: پرداخت وام به تعاونی های تولید و مصرف در کشور تا سقف ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بدون وثیقه و ضمانت انجام می شود.
کلانتری گفت: این تسهیلات از سوی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان تعاونی ها پرداخت می شود.
وی بیان داشت: تشکیل تعاونی تولید کنندگان و خدمات، تعاونی توسعه عمران شهرستان ها، تعاونی زنان، تعاونی های خرد و درآمدزا و تعاونی دهیاری ها از تعاونی های مورد نیاز در هر استان و شهرستان است.
این مسوول هم چنین بر عدالت اجتماعی و مدیریت و بهره وری سرمایه های خرد و کوچک با مشارکت مردم تاکید کرد و گفت: مردم نقدینگی در اختیار دارند اما راه و رسم کسب و کار را نمی دانند که تعاونی ها باید با برنامه ریزی لازم بتوانند آن را تبدیل به مزیت تولید و اشتغال کنند.
کلانتری یاد آورشد: یکی از ضعف های کشور این است که فعالیت های گروهی و اجتماعی کمتر صورت می گیرد که در این راستا باید آموزش و پرورش در آموزش نیروی انسانی و رسانه ها و صدا و سیما در تقویت این امر تلاش کنند.

**هرمزگان قابلیت های فراوانی برای مقابله با بیکاری دارد
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان هرمزگان دارای قابلیت ها و ظرفیت های فراونی است که نباید با فقر و بیکاری روبرو شود.
کلانتری اضافه کرد: شرایط اقلیمی، کاهش بارندگی و خشکسالی به عنوان محدودیت در هرمزگان مطرح است اما این استان نعمت های بزرگی هم چون دریا، ساحل، جزیره های ۱۴ گانه، مناطق آزاد قشم و کیش ، صنایع بزرگ و معادن و ظرفیت های گردشگری دارد که می توان از محل آن درآمدزایی و سرمایه گذاری کرد.
۷۱۹۵/ ۶۰۴۸/۷۴۰۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید