خانه / دسته‌بندی نشده / 90 طرح صنعتی، گردشگری و شهری با حضور استاندار فارس به بهره برداری رسید

90 طرح صنعتی، گردشگری و شهری با حضور استاندار فارس به بهره برداری رسیدبه گزارش خبرنگار ایرنا، نخستین طرح هایی که پنجمین روز دهه فجر در استان فارس آغاز به کار کردند، در منطقه ویژه اقتصادی شیراز مستقر بودند.
این طرح های صنعتی و تولیدی با اعتبار 41 میلیارد و 400 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است.
استاندار فارس با حضور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز فاز دوم تولید انواع ورق های کاپوزیت را افتتاح کرد که برای اجرای این پروژه با 350 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و اشتغالزایی 90 نفر را به دنبال داشته است.
فاز دوم تولید انواع ورق های کاپوزیت ظرفیت تولید سلانه دو میلیون متر مربع انواع ورق های کاپوزیت را دارد.
همچنین خط تولید انواع نخ جراحی جذبی و غیر جذبی با حضور استاندار فارس آغاز به کار کرد که این طرح با ظرفیت تولید سالانه 12 میلیون عدد انواع نخ جراحی با اعتبار چهار میلیارد و 400 میلیون تومان به بهره برداری رسیده و اشتغال 25 نفر را به دنبال داشته است.
تبادار همچنین خط تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع را افتتاح کرد که این طرح با ظرفیت تولید سالانه 500 دستگاه هواساز ، دو هزار دستگاه چیلر و 500 دستگاه پکیج بامی با اعتبار 2 میلیارد تومان و اشتغالزایی 20 نفر به بهره برداری رسیده است.
استاندار فارس در ادامه حضور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز کلنگ پروژه تولید انواع عایق های برقی را به زمین زد که برای اجرای آن، سه میلیارد و 200 میلیون تومان پیش بینی شده است. این طرح در زمان بهره برداری برای 400 نفر شغل ایجاد می کند.
** 350 تخت به ظرفیت اقامتی استان فارس افزوده شد
همچنین به مناسبت دهه فجر 12 پروژه شامل هفت طرح اقامتی و پنج مجموعه گردشگری در شیراز و شهرستان سپیدان با اعتباری بیش از 73 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
در آیینی که روز دوشنبه با حضور استاندار فارس برگزار شد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: این اقامتگاه های گردشگری شامل، 2 تفرجگاه، 2 اقامتگاه سنتی، 2 هتل آپارتمان ،یک زائر سرا، 2 هتل، یک مهمان پذیر، یک مجتمع گردشگری، یک سفره خانه سنتی است.
مصیب امیری افزود: از مجموع این اقامتگاه های گردشگری، 9 اقامتگاه در شیراز و سه اقامتگاه متعلق به شهرستان سپیدان است و با بهره برداری از آنها برای 142 نفر ایجاد اشتغال شده است.
امیری ادامه داد: با افتتاح این اقامتگاه ها بیش از 350 تخت به ظرفیت اقامتی استان فارس افزوده شده و با احتساب آن هم اینک شمار تخت های اقامتی این استان به 16 هزار و 276 تخت افزایش یافته است.
** بهره برداری از 75 طرح شهرداری شیراز
در پنجمین روز از دهه فجر، همچنین 75 طرح عمرانی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی شهرداری شیراز با اعتباری افزون بر 480 میلیارد ریال با حضور استاندار فارس در این کلانشهر افتتاح شد.
شهردار شیراز با اشاره به کلنگ زنی طرح تقاطع غیر همسطح مهدیه – امیرکبیر شیراز در این آیین گفت: برای اجرای این طرح، هزینه ای بیش از 500 میلیارد ریال پیش بینی شده است.
حیدر اسکندرپور افزود: اجرای طرح تقاطع غیر همسطح مهدیه – امیرکبیر که یکی از طرح های بسیار مهم به شمار می آید با هدف تکمیل مسیرهای ترافیکی اطراف شیراز و تفکیک ترافیک ورودی از سمت جاده بوشهر و آزاد راه شیراز – اصفهان احداث می شود.
** بهره برداری پیشرفته ترین دستگاه آزمایشگاهی سلول کشور در دانشکده پزشکی شیراز
همچنین در آیینی با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دستگاه ‘فاکس آریا’ به عنوان پیشرفته ترین دستگاه آزمایشگاهی سلول کشور در دانشکده پزشکی شیراز به بهره برداری رسید.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز دوشنبه در آیین افتتاح این دستگاه اظهار داشت: دستگاه فاکس آریا به عنوان پیشرفته ترین دستگاه آزمایشگاهی در زمینه سلول، شناسایی چرخه سلولی، میزان سلول ها را در تکثیر و تولید مثل، مشخص می کند و در جداسازی سلول های بنیادی، بسیار کاربرد دارد.
سید بصیر هاشمی با اشاره به اینکه بیش از 30 میلیارد ریال برای خرید این دستگاه هزینه شده است، گفت: از این دستگاه تنها 2 نمونه در کشور وجود دارد اما این دستگاه که در دانشکده پزشکی شیراز راه اندازی شده، پیشرفته تر است.
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: همچنین پیگیری های لازم برای راه اندازی یک دستگاه با قابلیت انجام کارهای آزمایشگاهی در زمینه ژنتیک و ژن انسانی در حال انجام است که در آینده به بهره برداری خواهد رسید.
هاشمی ادامه داد: دستگاه ‘NMR’ نیز از دیگر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که در حال حاضر این دانشگاه از آن استفاده می کند.
** بهره برداری از هفت طرح گازرسانی در شهرستان جهرم
به مناسبت دهه فرخنده فجر، طرح گاز رسانی به 6 روستای بخش خفر و یک مجتمع صنعتی با اعتباری بیش از 157 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری رسید.
علیرضا صحراییان فرماندار جهرم روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این 6 روستا شامل چاه، خافتر، گریزان، قالینی، تادوان و فتح آباد است.
وی افزود: همچنین مجتمع صنعتی یوسف آباد جهرم که 30 واحد صنعتی در آن مستقر است از مزایای گاز طبیعی برخوردار شدند.
صحراییان، ادامه داد: با بهره برداری از این هفت طرح گاز رسانی، سالانه بیش از هشت میلیون و 400 هزار لیتر در مصرف نفت سفید و سوخت های میان تقطیر صرفه جویی می شود.
9873/ 9254/ 7369/ 6113/ 2027انتهای پیام /*


درباره gohari