خانه / دسته‌بندی نشده / ۹۰ درصد کشورها با مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران آشنا هستند

۹۰ درصد کشورها با مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران آشنا هستندمرتضی ولی دروی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران، بازیکنان مطرح و شاخص کشورهای مختلف جهان شرکت می کنند که از بعد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید از این ظرفیت در جهت ایران شناسی استفاده کرد.
وی اظهار کرد: استان های مختلف ایران این ظرفیت را دارند که مسابقات مهم بین المللی بدمینتون را میزبانی کنند که این مهم نشان دهنده زیرساخت های قوی و توانمندی این رشته ورزشی در داخل کشور است.
ولی دروی تصریح کرد: مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران، آورده اقتصادی درخور توجهی را دارد و باید از این فرصت فراهم شده نهایت استفاده را ببریم.
سرمربی تیم ملی نوجوانان، جوانان و تیم های پایه بدمینتون ایران به برگزاری مرحله پایانی اردوی آمادگی تیم ملی در زنجان اشاره کرد و گفت: این اردو با حضور ۱۲ بازیکن ملی پوش و ۶ بازیکن سهمیه ای زنجان درحال برگزاری است و بدمینتون بازان حاضر در ۲ بخش انفرادی و دونفره تمرین می کنند.
ولی دروی افزود: در این اردوی آمادگی برای رقابت هرچه بهتر با بدمینتون بازان رقیب، تمرینات خاصی طراحی شده و در واقع ملی پوشان ایران، بیشتر در سه حوزه ‘استراتژی، مهارت و بدنسازی’، کار می کنند.
وی میزان آمادگی ملی پوشان نوجوان و جوان را با توجه به گذراندن چندین مرحله اردوی آمادگی، بسیار خوب و مناسب ارزیابی و تصریح کرد: با برنامه ریزی های خوب مسئولان فدراسیون، امید می رود در بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران به نتایج خوب و قابل قبولی دست یابیم.
ولی دروی با بیان اینکه بدمینتون بازان زن نوجوان و جوان و بزرگسالان ملی پوش نیز زیر نظر سرمربیان فریبا جلالیان و سحر زمانیان و مردان بزرگسال نیز زیرنظر بهادر زکی زاده، تمرین می کنند افزود: مسابقات به صورت آزاد برگزار می شود و محدودیت سنی در آن نیست.
سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان از فضای سالن اردوی تمرینی و مسابقات ابراز رضایت کرد و گفت: مسابقات بین المللی بدمینتون فجر ایران، ۲۷سال است که در موعد مقرر و به صورت منظم و مرتب برگزار می شود که این نشان از مدیریت خوب و منسجم است.
به گزارش ایرنا، این اردوی آمادگی با حضور ۵۵ بازیکن زن و مرد نوجوان، جوان و بزرگسال ’۲۵ زن و ۳۰ مرد’ و چهار سرمربی در آکادمی بین المللی بدمینتون واقع در اراضی پائین کوه شهر زنجان برپا شده است.
تمرینهای بازیکنان بانوان، نوجوان، جوان و بزرگسال از سوی فریبا جلالیان و سحر زمانیان و تمرینهای مردان جوان و بزرگسال نیز توسط مرتضی ولی دروی و سیدبهادر زکی زاده، انجام می گیرد.
بدمینتون بازان ۱۵ کشور ‘آلمان، ترکیه، هند، جمهوری آذربایجان، ویتنام، اردن، عراق، میانمار، استرالیا، مالزی، پرتغال، مکزیک، سوریه، مولداوی و ایران’، در این مسابقات حضور خواهند داشت.
۶۰۸۴/۸۰۶۸
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشاردهنده: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید