خانه / دسته‌بندی نشده / ۹ موکب اربعین از خوزستان برای یاری رسانی به هموطنان آسیب دیده راهی مناطق زلزله غرب کشور شدند

۹ موکب اربعین از خوزستان برای یاری رسانی به هموطنان آسیب دیده راهی مناطق زلزله غرب کشور شدندرئیس کمیته جذب مشارکت های مردمی ، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی خوزستان شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت:این موکبهای مردمی به همراه ۹۰نیروی خدمت رسان با تجهیزات و امکانات کامل رهسپار مناطق زلزله زده غرب کشور شدند تا به صورت شبانه روزی به هموطنان آسیب دیده خدمات رفاهی ارائه کنند.
حجت الاسلام سیدمحمود موسوی افزود: مقادیر زیادی مواد خوراکی ، حبوبات ، تعدادی گوسفند نذری ،پوشاک ، پتو ، لباس کودک و اسباب بازی به همراه این موکبها به مناطق آسیب دیده غرب کشور به خصوص روستاها ارسال شد.
وی گفت: این موکبهای مردمی تا زمانی که نیاز باشد برای خدمت رسانی به مردم زلزله زده غرب کشور در این مناطق حضور خواهند داشت و به صورت منظم کمک های مردمی و آذوقه از خوزستان نیز برای آنها ارسال می شود.
رئیس ستاد عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه در روز چهارشنبه گذشته ۲ موکب مردمی به همراه کاروان بزرگ هدایای مردمی راهی مناطق زلزله زده غرب کشور شد افزود: هم اکنون تعدادی موکب مردمی نیز برای اعزام به مناطق زلزله زده اعلام آمادگی کرده اند.
موکبهای مردمی اربعین حسینی در ۲ مرز چذابه و شلمچه در مدت ۲۰ روز به زائران امام حسین(ع) خدمت رسانی می کردند.
این موکبها که تعداد آنان به ۸۰۰ موکب رسیده بود به صورت خودجوش و از محل کمک ها و هدایای مردمی وظیفه خطیر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی خصوصا طبخ غذا را برعهده داشتند.
تاکنون دست کم ۱۰ محموله کمک های مردمی از استان خوزستان راهی مناطق زلزله زده غرب کشور شده است.
در جریان زلزله ۷٫۳ریشتری یکشنبه شب هفته گذشته ۴۳۶ تن جان باختند و بیش از ۱۰ هزار نفر از هموطنان غرب کشور به خصوص شهر مرزی سرپل ذهاب مصدوم شدند.
۶۰۶۵/۶۰۶۴
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار: محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید