خانه / دسته‌بندی نشده / ۷۶ درصد پرونده های تعزیرات حکومتی با ارزشی زیر ۱۰۰ میلیون ریال

۷۶ درصد پرونده های تعزیرات حکومتی با ارزشی زیر ۱۰۰ میلیون ریالبه گزارش ایرنا عبدالحمید اجتهادی روز چهارشنبه در کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت در مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: میزان پرونده های با ارزش زیر ۱۰۰ میلیون ریال در بازه زمانی مذکور در سال ۹۵ حدود ۸۵ درصد پرونده ها را تشکیل می داد.
وی گفت: این در حالی است که هم اکنون حدود پنج درصد پرونده های موجود در این سازمان ملی و ارزشی بالای یک میلیارد ریال دارند که که این رقم در در سال ۹۵ سه درصد و در سال ۹۴ شماری ناچیز بوده است. این آمار روند رو به رشد مقابله با قاچاقچیان عمده را نشان می دهد.
اجتهادی در خصوص اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سعی شده است مجازات های خشن و بدنی حذف شده و سیاستهای حبس زدایی نیز در این خصوص مد نظر گیرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: در آمارهایی که مراجع انتظامی و امنیتی ارائه می دهند نسبت حجم کالای ورودی به کشور با مقدار کالای کشف شده ۸۰ به ۲۰ درصد است. باید به سمت برنامه ریزی پیشگیرانه برای ۸۰ درصد کالای قاچاق غیرمکشوفه برویم و تنها راه آن هم مبارزه نرم افزاری است.
وی گفت: طرح ریجستری تلفن همراه که با مطالعات زیادی همراه بوده است از ۲۸ مهرماه فعال می شود. این طرح نشان می دهد می توان بدون مبارزه فیزیکی و درگیری با مردم و کسبه به راحتی حقوق دولت را وصول کرد و کالای سالم و استاندارد را در اختیار جامعه قرار داد که امیدواریم این طرح زمینه اجرای طرح کد رهگیری موضوع ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را فراهم آورد.
وی افزود: مبارزه در سطح عرضه کالای قاچاق یک مبارزه راهبردی است و نباید اجازه دهیم هیچ کجا کالای قاچاق امنیت داشته باشد. البته این مهم باید با برنامه ریزی انجام شود که مشکلاتی برای بازار ایجاد نکند.
اجتهادی، تسریع توام با دقت در رسیدگی به پرونده ها را از اهداف مهم سازمان تعزیرات حکومتی برشمرد و بیان کرد: در این راستا ۹ شعبه تجدید نظر ویژه برای رسیدگی به تحلفات قاچاق کالا در سطح استانها فعال شده که یکی در خراسان رضوی به عنوان استان محور تشکیل شده است.
وی افزود:‌ یکی ازمشکلاتی که در بعضی مناطق با آن روبه رو هستیم این است که قاچاق را به بهانه اشتغال توسعه می دهیم. این مساله با اهداف مبارزه با قاچاق منافات دارد. مثلا بحث کولبری، وارد سطح عرضه کالا نشدن و معابر مرزی را مطرح کرده اند که خوشبختانه در خراسان رضوی این مشکلات وجود ندارد.
اجتهادی همچنین گفت: این که یک خودرو کانتینردار را به گمان کشف کالای قاچاق بگیریم و بعد به راحتی برائت شود به تجارت سالم ضربه می زند. وقتی کالا به این شکل توقیف می شود تا صدور رای و رفع توقیف ممکن است ۶ماه یا بیشتر طول بکشد که البته این موضوع نیز در اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا مد نظر قرار گرفته شده است .
خبرنگار: ناصر اسدزاده هروی **‌ انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
۳۲۲۱/۵۱۳۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید