خانه / دسته‌بندی نشده / ۷۱ درصد مخازن سدهای خراسان شمالی خالی است

۷۱ درصد مخازن سدهای خراسان شمالی خالی استسیدابراهیم علوی چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا توان ذخایر آبی سدهای استان را بیش از ۲۲۶ میلیون مترمکعب دانست و گفت: همچنین حجم ذخایر آب این سدها نسبت به بلندمدت ۳۲٫۸ درصد کاهش دارد.
وی با بیان اینکه میانگین میزان بارندگی ها از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، ۹۸٫۵ میلی متر در سطح استان بوده است، افزود: این میزان در مدت مشابه پارسال ۱۵۳٫۸ میلی متر و میانگین بلندمدت ۱۸۱٫۱ میلی متر بود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: این میزان بارندگی نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته، ۳۶ و نسبت به میانگین درازمدت ۴۵٫۶ درصد کاهش دارد.
علوی با اشاره به اینکه کمترین میزان بارندگی با ۴۹٫۱ میلی متر نیمه نخست سال آبی جاری در ایستگاه اسفراین ثبت شده است، افزود: این آمار در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۱۴ میلی متر و در آمار بلندمدت ۱۷۸ میلی متر بوده است.
هم اکنون در خراسان شمالی پنج سد وجود دارد که از این تعداد سد شیرین دره در مانه و سملقان، بارزو و شورک در شیروان، بیدواز در اسفراین و سد چری در شهرستان فاروج قرار دارد.
براساس آمارهای موجود: حدود ۹۴ درصد کل منابع آب استحصالی استان در بخش کشاورزی مصرف می شود اما به گفته کارشناسان با بهره وری بسیار پایین، بیشتر این منابع از دسترس خارج می شود.
استان خراسان شمالی با داشتن ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی یکی از قطب های کشاورزی در کشور محسوب می شود.
۷۱۸۶/ ۶۰۴۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید