خانه / دسته‌بندی نشده / ۶۳ هزار قطعه جوجه در کردستان امحا شد

۶۳ هزار قطعه جوجه در کردستان امحا شدمجتبی ورمقانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۶۳ هزار قطعه جوجه یکروزه در قالب چند محموله طی هفته جاری توسط دامپزشکی در شهرستان های بانه و سقز شناسایی و ضبط شد.
وی افزود: نیروهای شبکه دامپزشکی بانه محموله ۲۲ هزار و ۵۰۰ قطعه ای جوجه یکروزه را که صاحب آن به صورت غیر قانونی قصد خروج آن از کشور را داشت را کشف و معدوم کردند.
ورمقانی اضافه کرد: همکاران شبکه دامپزشکی بانه با همکاری پاسگاه چومان یک کامیونت حامل هفت هزار و ۵۰۰ قطعه جوجه یکروزه را توقیف و پس از طی مراحل قانونی عملیات معدوم سازی و دفن بهداشتی جوجه ها که فاقد مجوزهای سلامت و حمل بودند، انجام شد.
وی یادآور شد: محموله دیگری شامل ۱۵ هزار قطعه ای جوجه یکروزه با همکاری و تعامل نیروهای پاسگاه مرزی سیرانبند بانه از یک کامیونت که به صورت قاچاق و بدون مجوز دامپزشکی در حال حمل به کشور عراق بود، کشف و معدوم شد.
ورمقانی با اشاره به کشف یک محموله جوجه یکروزه در سقز نیز گفت: محموله ۱۸ هزار قطعه ای جوجه یکروزه فاقد گواهی بهداشتی و قرنطینه ای حمل نی زتوسط دامپزشکی در شهرستان سقز توقیف شد.
مدیرکل دامپزشکی کردستان تاکید کرد: با توجه به نامشخص بودن مبدا و مقصد، محموله ضبط و با دستور مقام قضایی نسبت به معدوم سازی آن اقدام شد.
وی ادامه داد: محموله های فاقد گواهی بهداشتی – قرنطینه ای حمل علاوه بر انتشار بیماری های واگیر دار دام و طیور، سلامت و امنیت غذایی جامعه را نیز تهدید می کند.
وی افزود: به منظور ایجاد فضای امن و مطمئن برای سرمایه گذاری در صنعت دام و طیور استان، در کنار سایر اقدامات پیشگیرانه دامپزشکی، برخورد قاطع با این گونه موارد در دستور کار دامپزشکی قرار دارد.

** محموله ماهی فاسد در سنندج کشف شد
مدیرکل دامپزشکی کُردستان گفت: محموله ای شامل سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم ماهی در یک کارگاه بسته بندی در سنندج کشف شد که صاحب آن، تاریخ حک شده بر روی بسته ها را پاک و تاریخ های جدید بر روی آن حک می کرد.
ورمقانی افزود: صاحب این واحد قصد داشت ماهی‌های فاسد را با تاریخ جدید (۹ ماه آینده) به بازار عرضه کند که به موقع محموله کشف و معدوم شد.
وی اضافه کرد: با توجه به احتمال ورود بخشی از محموله ماهی تاریخ مصرف گذشته به بازار، تیم‌های دامپزشکی در حال بازرسی از بازار هستند و تاکنون ۲۱۳ کیلوگرم ماهی فاسد از جنس و برند همین ماهی‌ها در سقز کشف شده است.
وی یادآور شد: این واحد بسته بندی امروز با حضور بازپرس دادستانی مرکز استان پلمپ و محموله ماهی فاسد هم معدوم شد.
مدیرکل دامپزشکی استان کُردستان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک به سامانه پیغامگیر ۱۵۱۲ اطلاع دهند.
در حال حاضر تعداد ۷۲۷ واحد مرغداری گوشتی در کردستان با ظرفیت حدود ۱۴ میلیون و ۴۵۹ هزار قطعه در دوره و حدود ۵۸ میلیون قطعه در سال با توان تولید ۱۰۰ هزار تُن گوشت مرغ در حال فعالیت است.
۱۳ واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۳۳۰ قطعه و ۱۳ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت ۵۵۵ قطعه در استان دارای پروانه است.
۳۰۲۰/۹۱۰۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید