خانه / دسته‌بندی نشده / ۶۳ مجوز اقامتگاه بوم گردی در آذربایجان شرقی صادر شد

۶۳ مجوز اقامتگاه بوم گردی در آذربایجان شرقی صادر شدمرتضی آبدار روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توسعه اقامتگاه های بوم گردی زیربنای توسعه گردشگری روستایی و عشایری است، افزود: از مجموع مجوزهای صادر شده ، یک مورد به اقامتگاه عشایری و بقیه به بوم گردی روستایی مربوط می باشد و تاکنون همه این اقامتگاه ها فعال شده و در دست بهره برداری هستند.
وی، فعالیت اقامتگاه های بوم گردی و اقامت گزینی گردشگران در این مکان ها را سبب آشنایی بیشتر گردشگران داخلی و خارجی با فرهنگ اصیل روستایی آذربایجان برشمرد و اظهار کرد: توسعه اقامتگاه های بوم گردی و فراهم سازی موقعیتی مناسب برای فعالیت روستاییان در این حوزه بسیار مهم و ضروری است.
آبدار با تاکید بر اینکه توجه به ظرفیت‌های موجود در مناطق روستایی و توسعه بوم‌ گردی یکی از اهداف اصلی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی است، یادآور شد: تلاش داریم با تدوین برنامه ای مدون در سه حوزه اقامتگاه های بوم گردی روستایی، عشایری و طبیعی، گام های موثری را در راستای تقویت ظرفیت های این حوزه برداریم.
وی با بیان اینکه در حوزه های سه گانه یاد شده با سازمان ها و نهادهای ذیربط هماهنگی های لازم انجام گرفته است، گفت: برای توسعه اقامتگاه های بوم گردی روستایی، عشایری و طبیعی با فرمانداری ها و ادارات کل منابع طبیعی، امور عشایری، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن تعاملات تکمیلی به منظور تسریع فرایند اداری انجام گرفته است تا استان در این حوزه به جایگاه شایسته خود دست یابد.
آبدار با اشاره به اینکه توسعه کمی اقامتگاه های بوم گردی باید مبتنی بر صیانت از ظرفیت های فرهنگی و معنوی روستاها و عشایر باشد، اظهار کرد: توسعه این اقامتگاه ها هرچند در ایجاد اشتغال برای ساکنان روستا نقش مستقیم دارد اما حضور گردشگر نیز نباید به جامعه میزبان آسیب بزند و مطالعاتی نیز در این راستا انجام می گیرد که توسعه بوم گردی مبتنی بر مولفه های توسعه پایدار شکل گیرد.
آذربایجان شرقی با داشتن دو هزار و ۷۰۰ پارچه روستا و منطقه قره داغ (ارسباران) به عنوان منطقه وسیع عشایری از جمله مناطق مستعد برای توسعه بوم گردی در ایران است.
۳۰۳۸/۵۱۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید