خانه / دسته‌بندی نشده / ۵۰۰ قاچاقچی در همدان دستگیر شدند/کشف یکهزار و ۵۰۰میلیارد ریال کالای قاچاق

۵۰۰ قاچاقچی در همدان دستگیر شدند/کشف یکهزار و ۵۰۰میلیارد ریال کالای قاچاقسردار بخشعلی کامرانی صالح روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در این مدت ۳۰۰ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق نیز در استان همدان توقیف شده است.
وی اضافه کرد: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برآورد شده که نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته میزان کشفیات از نظر ریالی ۲۵ درصد افزایش داشته است.
فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: بخش زیادی از کالاهای قاچاق کشف شده ترانزیتی بوده و به مقصد دیگر استان ها بارگیری شده بودند ولی هشیاری پلیس موجب به دام افتادن قاچاقچیان در حوزه استحفاظی همدان شد.
سردار کامرانی صالح بیان کرد: رویکرد پلیس ضربه زدن به سرشبکه های قاچاق کالا و ارز است و در این راستا شمار پرونده هایی که ارزش ریالی آنها افزون بر یک میلیارد باشد، به بیش از یکصد فقره رسیده است.
وی بیان کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، باید از منظر فرهنگی نیز برای تحقق منویات معظم له تلاش کرد.
فرمانده انتظامی استان همدان تاکید کرد: یکی از این مولفه ها فرهنگسازی در این حوزه، مصرف کالاهای تولید داخل کشور است تا با این شیوه بتوان در شتاب دادن به چرخ اقتصاد کشور سهیم شد.
سردار کامرانی صالح اضافه کرد: بی رغبتی به خرید کالاهای خارجی، زمینه کاهش ورود کالای قاچاق را فراهم می کند در حالیکه استقبال از کالای قاچاق موجب رکود واحدهای تولیدی و از بین رفتن فرصت های شغلی می شود.
وی افزود: یکی از مهمترین مولفه ها برای هدایت مردم به خرید کالای داخلی توجه به کیفیت تولیدات است و در این صورت می توان از مصرف کننده خواست که خرید کالای داخلی را به تولیدات خارجی ترجیح دهد.
فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: در تولید کالای داخلی علاوه بر کیفیت باید ذائقه و میزان توان مالی مصرف کنندگان نیز مد نظر قرار گیرد تا همه اقشار توان خرید کالا را داشته باشند.
سردار کامرانی صالح گفت: برخورد با تهیه و عرضه کنندگان کالای قاچاق یکی از برنامه های محوری پلیس برای تحقق منویات رهبری است و عوامل انتظامی با تمام توان برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق تلاش می کنند.
وی از شهروندان خواست موارد مشکوک در این حوزه را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به عوامل انتظامی همدان اطلاع رسانی کنند.
به گزارش ایرنا، ۱۲۱ باند قاچاق کالا و ارز از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه در این استان شناسایی و منهدم شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۲ درصدی در این زمینه هستیم.
۷۵۲۶/۲۰۸۷
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشاردهنده:انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید