خانه / دسته‌بندی نشده / ۴۴ هزار مسافر نوروزی از جاذبه های گردشگری گنبدکاووس بازدید کردند

۴۴ هزار مسافر نوروزی از جاذبه های گردشگری گنبدکاووس بازدید کردندامیرعلی گلچشمه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ورود این تعداد مسافر و گردشگر از ۲۸ اسفند ۹۶ تا پایان اول فروردین امسال بوده و بیشترین مسافر مربوط به آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس با ۳۱ هزارو ۳۵۰ نفر است.
وی افزود: بازارچه مرزی اینچه برون گنبدکاووس با ۶ هزارو ۶۳۶ بازدید کننده، برج قابوس در مرکز شهر گنبدکاووس به عنوان بلندترین برج آجری جهان با دو هزارو ۱۵۳ نفر، تالاب بین الملی آلماگل با یک هزارو ۶۲۸ نفر و بقعه ملا علی عطا دانشمند با یک هزارو ۴۷۵ بازدید کننده در رده های بعدی قرار دارند.
گلچشمه بابیان اینکه دراین مدت ۷۴۲ مسافر و گردشگری نوروزی از شهر باستانی جرجان و ۹۰ نفر نیز از موزه فرش گنبدکاووس بازدید کرده اند، اضافه کرد: از ۲۸ اسفند تا پایان روز اول فروردین در مجموع ۹۹۷ مسافر نوروزی نیز در مراکز اسکان این شهرستان سکونت کرده اند.
وی به وزش شدید باد شب گذشته در گنبدکاووس نیز اشاره کرد و گفت: براثر این رخداد طبیعی، به نوروزگاه برج قابوس و دهکده گردشگری روستایی این شهرستان در مجموع حدود ۴۰ میلیون ریال خسارت وارد شد و هم اکنون عوامل اجرایی درحال تعمیرات و نصب مجدد بنرهای اطلاع رسانی هستند.
شهرستان تاریخی گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت و تنوع اقوام و فرهنگ ها درشرق استان گلستان واقع است و با جاذبه های گردشگری طبیعی، تاریخی و مذهبی قابل توجه از جمله برج قابوس بن وشمگیر با بیش از هزار سال قدمت و به عنوان بلندترین برج آجری جهان، آستان امامزاده یحیی بن زید (ع)، سه تالاب بین المللی در بخش مرزی داشلی برون، بازارچه و گمرک مرزی، مجموعه سوارکاری، دریاچه مصنوعی و مراتع و دشت های سرسبز در خدمت مسافران نوروزی می باشد.
/۳۰۳۹/۱۸۶۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید