خانه / دسته‌بندی نشده / ۴۴ هزار زندانی مالی کشور در ۵ سال اخیر آزاد شدند

۴۴ هزار زندانی مالی کشور در ۵ سال اخیر آزاد شدندبه گزارش ایرنا سید اسدالله جولایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در ارومیه افزود: برای آزادی این تعداد زندانی با کمک خیّران، مردم، گذشت شاکیان و تلاش کارکنان ستاد دیه کشور، حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال کمک شده است.
وی اضافه کرد: در سال گذشته نیز ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی جرائم غیرعمد در کشور به آغوش خانواده های خود بازگشتند که برای آزادی آنان ۹ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال کمک شد.
وی بیان کرد: بیش از ۳۷ درصد این رقم شامل سه هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال شامل گذشت شاکیان بود که رقمی بسیار بزرگ به شمار می رود.
مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به برگزاری سی و یکمین جشن گلریزان کشور در ماه مبارک رمضان امسال ادامه داد: در این جشن رهبر معظم انقلاب چهار میلیارد ریال، دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و رئیس قوه قضائیه نیز ۵۰۰ میلیون ریال کمک کردند.
وی از پرداخت ۲۵ میلیارد ریال توسط یکی از خیّران در قالب یک چک به ستاد دیه کشور خبر داد و گفت: تعداد زیادی از این خیّران در کشور وجود دارند که مبالغ بسیاری را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه می کنند.
جولایی با اشاره به اینکه امسال ۳۷۷ جشن گلریزان در نقاط مختلف کشور برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد که در قالب این کمک ها سه هزار زندانی جرائم غیرعمد آزاد شوند.
وی با اشاره به آمار سال گذشته نیز اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان سال گذشته ۶۰۰ میلیارد ریال کمک جمع آوری و ۲ هزار زندانی آزاد شدند.
وی با بیان اینکه با تلاش ستاد دیه، مردم به راحتی می توانند با گوشی تلفن همراه به این ستاد کمک کنند، بیان کرد: سامانه #۷۷۷۷*۷۸۰* برای کمک آسان مردم در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر حدود ۱۸ هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور وجود دارد؛ ستاد دیه از سال ۱۳۶۹ در کشور راه اندازی شده و در این مدت بیش از ۱۱۳ هزار و ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد به اهتمام این ستاد آزاد شده اند.
۲۰۹۳ /۳۰۷۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید