خانه / دسته‌بندی نشده / 40 میلیون راس دام امسال در کشور واکسینه می شود

40 میلیون راس دام امسال در کشور واکسینه می شودعلیرضا رفیعی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، از کاهش 38 درصدی بیماریهای دامی در 2 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار کرد: تمامی واحدهای دامی موجود به طور کامل در کنترل نظارتی ماموران شبکه های دامپزشکی قرار دارد.
وی از استقرار مستمر ماموران دامپزشکی در 620 تالاب و آبگیر محل زیست پرندگان مهاجر از سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: ماموران این سازمان نظارتی، تا شعاع 50 کیلومتری زیستگاه ها و استقرار پرندگان بومی، مهاجر و صنعتی را کنترل و بازرسی بهداشتی زیر نظر دارند.
رییس سازمان دامپزشکی با اشاره به آلوده شدن 640 مرغداری به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال گذشته تصریح کرد: با شیوع این بیماری 25 میلیون قطعه طیور صنعتی و محلی تلف شد که بیش 14هزار میلیارد ریال خسارت مالی در برداشت.
وی میزان اعتبار هزینه شده سال گذشته برای واکسینه کردن طیور کشور در برابر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را 7 هزار و 500 میلیارد ریال اعلام کرد.
رفیعی پور تاکید کرد: با تمهیدات اندیشیده شده در توزیع به موقع واکسن، اجرای آموزش و اطلاع رسانی مطلوب، طغیان این بیماری خطرناک طیور جلوگیری و مهار شد.
وی در مورد تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور گفت: به منظور تعادل عرضه و تقاضا در بازار مصرف، روزانه 150 تن گوشت قرمز گرم و بهداشتی وارد کشور می شود.
رییس سازمان دامپزشکی افزود: بطور متوسط 100 هزار تن گوشت قرمز منجمد نیز با کنترل بهداشتی وارد و میزان کاستی بازار مصرف این مواد پروتئینی پرمصرف را تکمیل می کند.
وی میزان مصرف روزانه گوشت سفید و قرمز در کشور را حدود 800 هزار تن برآورد کرد و افزود: از این میزان 700 هزار تن در داخل کشور تولید می شود.
رفیعی پور، تعداد کشتارگاه های فعال در سطح کشور را یکهزار و 200 واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد 700 واحد صنعتی است.
رئیس سازمان دامپزشکی از تفاهم همکاری ایران با کشورهای اروپایی بر سر ضوابط بهداشتی و تسهیل صادرات فراورده‌های خام دامی و آبزیان خبر داد و گفت: اگر مشکل ضوابط بهداشتی برای صادرات فرآورده‌های دامی به اروپا تسهیل شود، مشکل صادرات به دیگر کشورها نیز حل خواهد شد.
به گزارش ایرنا، در این آیین حسینعلی سلطانی به عنوان مدیرکل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری معرفی و از خدمات نجاتی قدردانی شد.
2097/6199/6021انتهای پیام /*


درباره gohari