خانه / دسته‌بندی نشده / ۴۰هزار روحانی به نقاط مختلف کشور اعزام می شوند

۴۰هزار روحانی به نقاط مختلف کشور اعزام می شوندبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی دارابی روز چهارشنبه در حاشیه گردهمایی روحانیون شهرستان ملایر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در عرصه مبلغان دینی کماکان با کمبود جدی مواجه هستیم.
وی افزود: بخشی از نیازهای ما در این حوزه از طریق خواهران مبلغه، شبکه عظیم مبلغان و دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران به واسطه رشد عظیم معرفتی آنان تامین می شود.
حجت الاسلام دارابی بیان کرد: هم اکنون حدود چهار هزار روحانی در مناطق محروم و روستایی کشور مستقر هستند و به امر تبلیغ دین، ارایه خدمات فرهنگی، تبلیغی، مشاوره، خدمات دینی و تبلیغ در فضای سایبری می پردازند.
وی کاهش آسیب های اجتماعی را از اولویت های مهم سازمات تبلیغات اسلامی در سال جاری برشمرد و افزود: روحانیان بویژه در ایام ماه رمضان با رویکرد مبارزه با آسیب های اجتماعی و مقابله هوشمندانه با این جریان فعالیت می کنند.
معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: برنامه‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی امسال در پنج محور حاشیه شهرها، سکونتگاه‌های غیر رسمی، طلاق، اعتیاد و مفاسد اخلاقی برنامه ریزی شده است.
وی با بیان اینکه شبکه تبلیغی کشور با کمک مردم توانسته اقدامات فاخر و ارزشمندی را انجام دهد، پیگیری و تقویت جلسات قرآنی، تقویت موسسه های قرآنی شهری و خانه‌های قرآنی روستایی در راستای نهضت فراگیری این کتاب آسمانی را از جمله اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی در این حوزه برشمرد.
معاون امور مجلس و استان های سازمان تبلیغات اسلامی این برنامه ها را نسخه شفابخش توجه به سبک زندگی قرآنی عنوان و ابراز امیدواری کرد که در این راستا شاهد جوشش مردمی باشیم.
حجت الاسلام دارابی با تقدیر از تلاش ها و پیگیری های حجت الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مردم این شهرستان می تواند از این ظرفیت برای رشد و ارتقای حوزه تبلیغات اسلامی بهره بگیرد.
وی با اشاره به اینکه مردم با مشارکت های عمومی خود اقدامات خوبی را برای کاهش آسیب های اجتماعی به نمایش گذاشته اند، افزود: با روحیه جهادی و انقلابی مردم ملایر ۱۵۰ معتاد در مسجد نبی اکرم(ص) این شهرستان از دام اعتیاد نجات پیدا کردند.
وی ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان را مهمتر از ترک اعتیاد دانست و بیان کرد: با محله محور قرار گرفتن مساجد و حضور بی بدیل مردم ملایر در صحنه، امروز شبکه تبلیغی با کمک مردم توانسته اقدامات ارزشمندی را از خود به نمایش بگذارد و این می تواند برای سایر نقاط کشور الگو باشد.
وی با بیان اینکه این اقدام در پنج مسجد ملایر نیز در حال اجرا است، افزود: وجود دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا ظرفیتی دینی و اعتقادی در این شهرستان و بستری مهم برای ورود جوانان به حوزه های علمیه است.
حجت الاسلام دارابی یادآور شد: امروز وجود دانشگاه‌هایی همچون رضوی و امام صادق(ع) یک محور دینی و فرهنگی ارزشمند در آموزش عالی کشور است که می‌تواند در تقویت بینه اعتقادی و فرهنگی جوانان نقش موثری ایفا کند.
۷۵۲۸/۲۰۹۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید