خانه / دسته‌بندی نشده / ۴٫۸ میلیون دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای رقابت کردند

۴٫۸ میلیون دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای رقابت کردندمهرزاد حمیدی روز سه شنبه در آیین اختتامیه چهارمین المپیاد ورزش درون مدرسه ای چهارمحال وبختیاری در جمع خبرنگاران افزود: این المپیادها در جهت افزایش فعالیت های حرکتی دانش آموزان و توسعه درس تربیت بدنی در مدارس و کیفیت بخشی به این درس برگزار شد.
وی گفت: روزانه کودکان و نوجوانان به یک ساعت فعالیت بدنی نیاز دارند که اجرای برنامه های فوق برنامه از جمله المپیادهای ورزشی در راستای کمک به توسعه فرهنگ ورزش و تحرک دربین این قشر است.
وی اظهار کرد: المیپاد ورزش دانش آموزی یک طرح غربالگری ملی است که دانش آموزان غربال و استعدادهای ناشناخته آنها شناسایی و به تیم های ملی و فدراسیون ها معرفی می شوند.
رئیس فدراسیون ورزش دانش اموزی نیز گفت: استعدادیابی ورزشی از المیپادهای ورزشی درون مدرسه شناسایی و به سمت فدراسیون ها و تیم های ملی سوق داده می شوند.
حسین بابویی از اعزام برترین های این المپیادها در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ به مسابقات جهانی خبر داد و افزود: حضور حداکثری در این مسابقات از مهمترین برنامه های انجام شده در فدراسیون ورزش دانش آموزی است.
وی با اشاره به فعالیت ۳۳ هزار مربی ورزش در مدارس کشور گفت: المپیاد ورزش درون مدرسه ای در ۱۰۰ هزار مدرسه کشور برگزار شد.
وی در خصوص رشته های برگزاری مسابقات ورزش درون مدرسه ای افزود: هیچ محدودیتی برای این مسابقات وجود ندارد و هر مدرسه براساس ظرفیت و امکانات ورزشی موجود می تواند مسابقات ورزشی را برگزار کند.
به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه چهارمین المپیاد درون مدرسه ای چهارمحال و بختیاری با حضور ۴ هزار دانش آموز منتخب ورزشی در استان برگزار شد.
۷۳۶۰/۶۰۲۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید