خانه / دسته‌بندی نشده / ۲۶۱ روستا در خوزستان برق ندارند

۲۶۱ روستا در خوزستان برق ندارندبه گزارش ایرنا عبدالله حسینی روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: همچنین ۲ هزار و ۳۸۹ روستا نیز از نعمت گاز بی بهره هستند.
وی با بیان این که در استان خوزستان ۱۱ هزار و ۷۷۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد اظهار کرد: از این میزان حدود هفت هزار و ۴۶۷ کیلومتر آسفالت، یک هزار و ۲۴۶ کیلومتر راه شوسه و سه هزار و ۵۷ کیلومتر نیز راه خاکی است.
مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان با اشاره به اعتبارات روستایی تصریح کرد: در سال ۹۵و ۹۶ در مجموع سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در بخش آبادانی و عمران روستاها برای مواردی چون فضای سبز، بهسازی، روشنایی، احداث، آسفالت، جداول توسط دهیاری ها هزینه شده است.
وی درباره وضعیت اشتغال روستایی نیز گفت: اشتغال روستایی در سال ۹۶ با مصوبه مجلس و با اعتبارات صندوق توسعه ملی بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کرد که سهم خوزستان از این میزان ۳۴۰ میلیارد تومان به استان اعلام شد.
حسینی بیان کرد: بدر بخش اعطای تسهیلات بانکی مسکن روستایی به عنوان وثیقه محسوب شده و زمین محل اجرای طرح نیز به عنوان وثیقه در بانکها پذیرفته شده تا روستاییان به راحتی بتوانند تسهیلات دریافت کنند.
وی با یان این که بر اساس سرشماری سال ۹۵ ، جمعیت روستایی از ۲۹درصد سال ۹۰ به ۲۴ درصد در سال ۹۵رسید توضیح داد: بر اساس سیاست‌های کلی نظام باید با فراهم کردن شرایط لازم، تغییر الگوی کشت در روستاها،فراهم کردن بازار فروش محصولات روستایی و…از مهاجرت روستاییان به شهر جلوگیری کنیم.
مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان با بیان این که ۱۷روستای هدف گردشگری در استان وجود دارد بیان کرد : همچنین ۳۰ نقطه روستایی دیگر به عنوان جاذبه‌های گردشگری شناسایی شده است.
به گزارش ایرنا خوزستان دارای چهار هزار و ۵۵ روستا و یک هزار و ۹۲۵ دهیاری است که از این تعداد ۲۸۲ دهیاری جدید محسوب می شود.
همچنین ۶۷ بخش در خوزستان وجود دارد که ۲ بخش بندر امام خمینی(ره) و بخش مرکزی آغاجاری روستا ندارند. همچنین ۲ هزار و ۷۲ روستای خوزستان دارای طرح هادی هستند که طرح های آنها توسط بیناد مسکن انقلاب اسلامی در دست اجراست.
۷۱۶۴/۶۰۶۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید