خانه / دسته‌بندی نشده / ۲۵ درصد زباله ها قابلیت بازیافت دارند

۲۵ درصد زباله ها قابلیت بازیافت دارندبه گزارش ایرنا، کیومرث کلانتری روز جمعه در حاشیه برنامه مردمی پاکسازی ارتفاعات پارک ملی سرخه حصار که با شعار «شعار نه به کیسه های پلاستیکی» برگزار شد، افزود: زباله طلای کثیف است که باید با تفکیک از مبدا آن، از ضربه زدن این طلای کثیف به محیط زیست و زندگی خود جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه ۲۱ دستگاه دولتی درگیر مدیریت پسماند هستند، اظهار داشت: سازمان محیط زیست تنها مسئولیت هماهنگی(دبیرخانه) دراین بخش را برعهده دارد و موفقیت در این زمینه مستلزم همراهی و همکاری مردم و دستگاه های اجرایی مسئول است.
کلانتری گفت: آلودگی هوا، پسماندها و آب های آلوده سطحی سه چالش عمده زیست محیطی کلانشهر تهران هستند که باید با عزمی ملی برای مقابله با این چالش ها تلاش کنیم.
وی افزود: برنامه امروز در پاکسازی پارک سرخه حضار یک حرکت مردمی و نمادین برای حفاظت از محیط زیست و رفع آلودگی از فضاهای عمومی و خاک برای استفاده بهینه از این موهبت الهی است.
کلانتری با اشاره به اینکه دوم اردیبهشت مصادف با روز جهانی زمین است، افزود: جامعه مصرف کننده و دور ریز جامعه مطلوبی نیست و از این منظر هیچ چیز دور ریختنی نیست حتی اگر بخواهیم مصرف کننده باشیم حق نداریم زباله و پسماند خود را در طبیعت رها کنیم.
به گفته وی، شعار امسال گرامیداشت هفته زمین پاک «سال بدون پلاستیک و نه به کیسه های پلاستیکی» است، چرا که یکی از عوامل عمده آلوده کننده محیط زیست، پلاستیک است.
به گزارش ایرنا، جمعی از علاقمندان به حفظ محیط زیست امروز – جمعه – با حضور در ارتفاعات پارک ملی سرخه حصار و در حرکتی فرهنگی، زباله های رها شده دراین منطقه را جمع آوری کردند.
۲۲ آوریل – دوم اردیبهشت – روز زمین پاک نامگذاری شده است.
تهرام ۶۱۳۹**۱۶۲۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید