خانه / دسته‌بندی نشده / 2363 کیلوگرم موادمخدر در جنوب شرق کشور کشف شد

2363 کیلوگرم موادمخدر در جنوب شرق کشور کشف شدبه گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمد قنبری روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان های نیکشهر و مهرستان با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان در چند روز گذشته از فعالیت یک باند بزرگ که به صورت مسلحانه قصد انتقال موادمخدر از مناطق شرقی به استان های مرکزی کشور را داشتند، مطلع شدند.
وی افزود: اعضای این باند مسلح در حالی که با سه دستگاه خودرو در محدوده شهرستان نیکشهر اقدام به جا به جایی موادمخدر می کردند، توسط ماموران پلیس شناسایی شدند.
وی ادامه داد: قاچاقچیان به محض مشاهده پلیس با انجام حرکات مخاطره آمیز قصد فرار داشتند که با سرعت عمل ماموران متوقف و سرنشینان خودروها بلافاصله به صورت مسلحانه با ماموران درگیر شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این درگیری مسلحانه که حدود یک ساعت ادامه داشت ماموران علاوه بر دستگیری پنج قاچاقچی حرفه ای، 2 قبضه سلاح کلاش و یک قبضه کلت کمری را به همراه یک تن و 502 کیلوگرم تریاک کشف کردند.
سردار قنبری با اشاره به درگیری مسلحانه دیگری میان ماموران انتظامی ایرانشهر و سوداگران مرگ، اظهار داشت: پس از رصد چند روزه اعضای یک باند مسلح موادمخدر، خودرو زانتیا متعلق به این باند در مسیر سرباز – ایرانشهر توسط پلیس شناسایی شد.
وی افزود: اعضای این باند مسلح پس از ورود به کمین یگان های عملیاتی و تکاوری پلیس، با آنان درگیر شدند.
وی ادامه داد: در این درگیری مسلحانه 2 نفر از سوداگران مرگ دستگیر و 760 کیلوگرم تریاک و 101 کیلوگرم حشیش کشف شد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان پیشروترین استان در جهان از لحاظ مبارزه با مواد خانمان سوز مخدر است.
این استان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11درصد مساحت کشور) به مرکزیت زاهدان افزون بر 1100 کیلومتر مرز زمینی با افغانستان و پاکستان دارد.
3042**6081انتهای پیام /*


درباره gohari