خانه / دسته‌بندی نشده / ۲۲هزار از ۱۰۰ هزار واحد صنعتی ایران نشان استاندارد دریافت کرده اند

۲۲هزار از ۱۰۰ هزار واحد صنعتی ایران نشان استاندارد دریافت کرده اندبه گزارش ایرنا، غلامرضا امینی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد و تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه در حوزه استاندارد استان زنجان اظهار کرد: پیوند معنا داری میان توسعه استانداردهای ملی و پیشرفت کشورها وجود دارد.
وی یادآور شد: در صورتی که واحد تولیدی خواهان صادرات محصول خود باشد، پیش از هر اقدامی باید با معیارها، استانداردها و نکات فنی کشور مقصد آشنا شود.
امینی افزود: پس از کسب و آگاهی از این داده ها نوبت به دریافت اطلاعات کشور مقصد در خصوص مقررات فروش محصولات وارداتی، مقررات کنوانسیون های بین المللی، اتحادیه ها و در نهایت موافقت نامه های میان کشورهاست.
مدیرکل دفتر نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان استاندارد ایران گفت: در مقررات فنی کسی توجهی به فناوری نمی کند در حالی که در استانداردها اساس کار توجه به این مقوله است.
وی بیان کرد: استانداردها حاصل اجماع جمعی از ذینفعان و متخصصان است و در آن هر آنچه مطرح می شود باید قابل ارزیابی و اندازه گیری باشد.
امینی کیفیت و استاندارد را متفاوت خواند و ادامه داد: کیفیت به موضوع مطلوبیت و استاندارد به شاخص های کیفی قابل سنجش توجه دارد و شاید بسیاری از مطالبه های مردم در قالب استانداردها مطرح نشود.
مدیرکل دفتر نظارت بر استاندارد صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و حلال سازمان استاندارد ایران به راه اندازی پویش استانداردسازی خدمات، تولیدات، جامعه و اقدام ها اشاره کرد و گفت: رویکرد نوین استانداردسازی پیش بینی شده است و تمام واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی مشمول دریافت استاندارد اجباری باید زیرپوشش این طرح قرار گیرند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت: در کشوری که سود بانکی حداقل ۲ برابر میزان تورم است، تولید معنا ندارد.
علی وقفچی بر لزوم استانداردسازی تمام بخش ها در کشور تاکید کرد و افزود: مهمترین بخشی که باید مورد توجه استانداردسازی قرار گیرد، نیروی انسانی کشور است.
وی بهره وری نیروی انسانی را بزرگترین استانداردسازی مورد نیاز کشور خواند و بر لزوم تلاش تمام مسئولان و برنامه ریزان برای ارتقای بهره وری در کشور تاکید کرد.
وقفچی ادامه داد: یکی از شاخص های توسعه یافتگی در کشور افزایش میزان بهره وری است که تا کنون از آن غافل مانده ایم.
رئیس مجمع نمایندگان استان زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: سامانه بانکی کشور مشکل دارد و باید اصلاح شود، امروز کشور نیاز به تحول اساسی در زمینه نیروی انسانی و سیستم اقتصادی دارد.
در پایان این آیین از ۶ واحد تولیدی نمونه در حوزه استاندارد استان زنجان قدردانی شد.
۳۰۰۱/۶۰۸۵
خبرنگار: مینا افشاری ** انتشار: رویا رفیعیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید