خانه / دسته‌بندی نشده / ۲۰۵۴ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهوری تخصیص یافت

۲۰۵۴ میلیارد تومان در سفر رئیس جمهوری تخصیص یافتبه گزارش ایرنا، علیرضا رشیدیان در برنامه اینستاگرامی که عصر چهارشنبه پخش شد، افزود: حجت الاسلام و المسلمین روحانی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری به همراه اعضای هیات دولت به خراسان رضوی سفر کردند و در این سفر پروژه هایی به بهره برداری رسید و اجرای پروژه هایی نیز در جهت رفع مشکلات استان مصوب شد.
وی اظهار کرد: اختصاص ۴۳۲ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی، ۴۰۲ میلیارد تومان در حوزه منابع آب، ۴۱۰ میلیارد تومان در حوزه عمران و توسعه شهری، ۳۷۲ میلیارد تومان در حوزه حمل و نقل، ۲۴۲ میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان از جمله مصوبات سفر اخیر رئیس جمهوری به خراسان رضوی بود.
وی تخصیص ۲۴۲ میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان، ۸۹ میلیارد تومان در حوزه ورزش و جوانان، ۳۴میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و گردشگری، ۱۵ میلیارد تومان در حوزه آموزش عالی، ۲۰ میلیارد تومان در حوزه آموزش و پرورش، ۳۷ میلیارد تومان در حوزه صنعت و معدن و تجارت استان را از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهوری برشمرد.
رشیدیان گفت: در این سفر مقرر شد برای افزایش بهره وری آب ۴۰ میلیارد تومان به احیای قنوات استان اختصاص یابد.
وی افزود: همچنین در این سفر تفاهم نامه ای با کمیته امداد برای اشتغالزایی ۱۵ هزار مددجو با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان به امضا رسید.
وی اظهار کرد: در سفر مزبور مقرر شد، بانک ملی منابع مالی ۵۰ طرح با اعتبار هزار میلیارد تومان در حوزه توسعه طرحهای اقتصادی و حمل و نقل و بانک پارسیان نیز منابع مالی هشت طرح با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان و ۲۰۰ میلیون یورو در حوزه فولاد و نیروگاه های بادی خراسان رضوی را تامین کند.
استاندار خراسان رضوی گفت: در سفر هفته جاری رئیس جمهوری به این استان ۴۳۶ پروژه با هزینه سه هزار و ۷۵ میلیارد تومان و ۱۸۱ میلیون یورو به بهره برداری رسید که ۱۷۷ پروژه از این تعداد در حوزه زیربنایی و عمرانی و ۵۹ پروژه در حوزه صنعت و کشاورزی بود.
وی ادامه داد: علاوه بر آن اجرای ۲۰۷ پروژه با اعتبار سه هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال و ۲۰۰ میلیون یورو نیز در این سفر آغاز شد.

* نتیجه مصوبات سفر سال ۱۳۹۳ رئیس جمهوری به این استان
رشیدیان افزود: سفر سال ۱۳۹۳ رئیس جمهوری به این استان به عنوان نخستین سفر هیات دولت تدبیر و امید،
۱۳۱ مصوبه با ۷۹۴ طرح در مجموع با اعتبار ۷۲۳ میلیارد تومان در پی داشت که این رقم در سفرهای بعدی معاونین رئیس جمهوری به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
وی اظهار کرد: از مجموع پروژه های نخستین سفر رئیس جمهوری به این استان تاکنون سدهای باز، چهچهه، قره تیکان، خط انتقال آب از سد ارداک به غرب مشهد و تصفیه خانه غرب این شهر بهره برداری شده است.
وی بهره برداری از بیمارستان های فریمان، خلیل آباد، بهلول گناباد، حشمتیه سبزوار و امام رضا (ع) مشهد، رفع نواقص کنارگذرشمالی مشهد، بهره برداری از کنارگذر چناران و بزرگراه فریمان به تربت حیدریه، انجام عملیات اجرایی راه آهن خواف به شم تیغ و غوریان هرات و افزایش پوشش گازرسانی روستایی از ۵۶ درصد به ۸۳٫۵ درصد را از مصوبات اجرا شده سفر نخست رئیس جمهوری برشمرد.
وی گفت: تامین و تحویل ۲۲ دستگاه اتوبوس درون شهری مشهد، تحویل بنزین و گازوئیل یورو چهار، کمک ۵۰۰ میلیارد تومانی دولت برای اجرای فاز یک خط دوم قطار شهری مشهد، پرداخت ۱۳۲ میلیارد تومان برای اجرای ۲ هزار کیلومتر خط انتقال آب با لوله به مزارع از دیگر مصوبات اجرا شده نخستین سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی است.
رشیدیان افزود: پارسال در ۲۰ هزار هکتار از اراضی خراسان رضوی سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شد که باعث صرفه جویی ۹۰ میلیون لیتر آب در استان گردید، از سوی دیگر مطالعات طرح انتقال آب از دریای عمان هم در دست انجام است و ردیف اعتباری برای این بخش در بودجه امسال در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب برای پروژه کمربند سبز جنوبی مشهد نیز حدود ۳٫۴ میلیارد تومان پرداخت شده است.
وی همچنین گسترش ظرفیت تصفیه خانه ها از ۱۰۰ هزار متر مکعب به ۳۰۰ هزار متر مکعب و امضای قرارداد ۱۲ تصفیه خانه جدید فاضلاب، اجرای ۵۵۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در حاشیه شهر مشهد و ابلاغ ۱۰۹ میلیارد تومان اعتبار به حاشیه شهر مشهد از ۱۸۰ میلیارد تومان مصوب در قالب ۴۹ پروژه را از دیگر دستاوردهای نخستین سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی برشمرد.
۷۴۸۹ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید