خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۹ هزار واحد در شهرک های صنعتی در حال ساخت است

۱۹ هزار واحد در شهرک های صنعتی در حال ساخت استصادق نجفی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی لیا قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال باید شاهد بهره برداری از یک هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور باشیم.
وی با بیان اینکه در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور ۸۴ هزار واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری وجود دارند،افزود: از این تعداد حدود ۷۰ درصد فعال هستند.
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت یادآور شد: امسال با راه اندازی کلینیک های تخصصی و عارضه سنجی توسط کارشناسان متخصص، به واحدهای تعطیل و راکد مستقر در شهرک های صنعتی کشور برای فعالیت دوباره و بازگشت به چرخه تولید کمک می کنیم.
نجفی به تعداد شهرک های صنعتی تقاضا محور نیز اشاره کرد و گفت: از ۹۶۷ شهرک و ناحیه صنعتی کشور ۶۸۸ شهرک تقاضا محور هستند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در شهرک های تقاضا محور صنعتی همچنان با تقاضای سرمایه گذاری برای ساخت واحدهای تولیدی روبرو هستیم.
وی گفت: از طریق مشوق ها همچون بخشودگی طولانی مدت مالیاتی و واگذاری ارزان قیمت زمین بدنبال جذب سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور هستیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با هدف حضور در آیین افتتاح ۲ واحد و بازدید از چند شهرک صنعتی قزوین امروز به این استان سفر کرده است.
شهر صنعتی لیا در ۱۴ کیلومتری جاده قزوین – بویین زهرا واقع شده است. این شهر صنعتی در سال ۱۳۷۲ با تصویب هیئت وزیران تشکیل شد.
استان قزوین دارای ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی است که ۸۶۴ واحد تولیدی در آنها مستقر بوده و دارای پروانه بهره برداری هستند.
۳۰۱۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید