خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۵ هکتار از جنگل های آمل در آتش سوخت

۱۵ هکتار از جنگل های آمل در آتش سوختنعمت الله کوهستانی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که به علت سخت گذر و صخره ای بودن محل آتش سوزی تاکنون بیش از ۲۰ نفر از ماموران اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان و شرکت بهره برداری چوب و کاغذ به منطقه اعزام شدند ولی موفقیتی در مهار آتش سوزی نداشتند.
وی گفت که بر اساس برآوردهای اولیه نیروهای حاضر در محل ، بیش از ۱۵ هکتار از پوشش جنگلی که از گونه های آزاد ، راش و بلوط است تاکنون در آتش سوخته است.
منطقه جنگلی زرکه در مسیر خروجی آمل به تهران در جاده هراز واقع است .
** مه گرفتگی ، مانع پرواز بالگرد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل گفت که با توجه به شرایط سخت گذری منطقه امکان اعزام ماشین آلات آتش نشانی به محل آتش سوزی وجود ندارد و فقط با اعزام بالگرد می توان از گسترده دامنه آتش سوزی جلوگیری کرد.
وی افزود که با وجود هماهنگی های انجام شده و اعزام بالگرد ویژه خاموش کردن آتش سوزی به آمل ، مه گرفتگی نابهنگام در عصر یکشنبه مانع پرواز و انجام عملیات هوایی برای خاموش کردن آتش شد.
کوهستانی با تاکید بر این که نیروهای امدادی حاضر در صحنه همچنان در شب هم مشغول خاموش کردن آتش هستند ، ابراز امیدواری کرد که پیش از اعزام شدن بالگرد تا روز دوشنبه حداقل با تلاش نیروهای مستقر ، آتش مهار و خاموش شود.
رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری آمل از علت دقیق آتش سوزی در جنگل های امامزاده عبدالله در روزهای اخیر اظهار بی اطلاعی کرد و احتمال داد که افزایش دمای هوا در روزهای اخیر و وجود برگ های خشک در جنگل از یک سو و بی توجهی همیشگی گردشگران و افرادی که پس از روش کردن آتش نسبت به خاموشی آن سهل انگاری می کنند از سوی دیگر سبب بروز چند آتش سوزی در ماههای اخیر در جنگل های شهرستان شده است.
شب گذشته نیز بخشی از جنگل های منطقه ‘ کلرد ‘ بخش امامزاده عبدالله دچار آتش سوزی شده بود.
در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود ۸۰ هزار هکتار جنگل و ۱۲۰ هزار هکتار مرتع وجود دارد.
خبرنگار: مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۷۳۲۷/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید