خانه / دسته‌بندی نشده / 1200 خودرو برای خدمت به عشایر کشور خریداری شد

1200 خودرو برای خدمت به عشایر کشور خریداری شدبه گزارش ایرنا،کرمعلی قندالی روز سه شنبه در دیدار با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با اشاره به رشد قابل توجه خدمات دهی دولت به جمعیت عشایری، افزود: این خودروها در کنار تجهیزات دیگر همچون تانکرهای آبرسانی در اختیار ادارات امور عشایر قرار گرفته اند و از آنها برای خدمات دهی به این قشر استفاده می شود.
وی اظهار کرد: کمک های زیادی توسط دولت به عشایر کشور صورت گرفته به گونه ای که طی سه سال گذشته بیش از هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات به این قشر پرداخت شده است.
این مسئول ادامه داد: این تسهیلات با شرایط آسان شامل سود چهار درصد، ضمانت زنجیره ای و بازگشت پنج ساله پرداخت شده اند.
قندالی افزود: مواد قانونی قابل توجهی نیز برای ساماندهی به وضعیت عشایر کشور تدارک دیده شده که از جمله آنها می توان به تخصیص 2هزار و 300 تا 2 هزار و 550 میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد.
وی افزود: امیدواریم با همکاری و هم افزایی برای عمران و توسعه مناطق تحت پوشش عشایر و تامین راه ، آب و سوخت فسیلی مناطق عشایری و تجهیز اطراق گاه های این قشر همچنان به خوبی اقدام کنیم.
رییس سازمان عشایری ایران افزود: برای تقویت گردشگری در مناطق عشایری اقدام کرده ایم و در همین زمینه نوروز امسال با برپایی 400 سیاه چادر ظرفیت ها و توانمندی های عشایر کشور به نمایش درآمد.
قندالی به توان بالای عشایر در تولید گوشت قرمز نیز اشاره کرد و گفت: زنجیره تولید این گوشت با مدیریت مناسب منابع طبیعی از اهمیت زیادی برخوردار است و در همین ارتباط سال قبل 2 هزار و 70 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر پرداخت شد.
در این نشست، توانمندی های عشایر استان قزوین مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
بر اساس آخرین آمار حدود 250 خانوار عشایری با یک هزار و 400 نفر جمعیت در استان قزوین زندگی می کنند.
6101*3013انتهای پیام /*


درباره gohari