خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۲۰۰ خودرو برای خدمت به عشایر کشور خریداری شد

۱۲۰۰ خودرو برای خدمت به عشایر کشور خریداری شدبه گزارش ایرنا،کرمعلی قندالی روز سه شنبه در دیدار با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با اشاره به رشد قابل توجه خدمات دهی دولت به جمعیت عشایری، افزود: این خودروها در کنار تجهیزات دیگر همچون تانکرهای آبرسانی در اختیار ادارات امور عشایر قرار گرفته اند و از آنها برای خدمات دهی به این قشر استفاده می شود.
وی اظهار کرد: کمک های زیادی توسط دولت به عشایر کشور صورت گرفته به گونه ای که طی سه سال گذشته بیش از هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات به این قشر پرداخت شده است.
این مسئول ادامه داد: این تسهیلات با شرایط آسان شامل سود چهار درصد، ضمانت زنجیره ای و بازگشت پنج ساله پرداخت شده اند.
قندالی افزود: مواد قانونی قابل توجهی نیز برای ساماندهی به وضعیت عشایر کشور تدارک دیده شده که از جمله آنها می توان به تخصیص ۲هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد.
وی افزود: امیدواریم با همکاری و هم افزایی برای عمران و توسعه مناطق تحت پوشش عشایر و تامین راه ، آب و سوخت فسیلی مناطق عشایری و تجهیز اطراق گاه های این قشر همچنان به خوبی اقدام کنیم.
رییس سازمان عشایری ایران افزود: برای تقویت گردشگری در مناطق عشایری اقدام کرده ایم و در همین زمینه نوروز امسال با برپایی ۴۰۰ سیاه چادر ظرفیت ها و توانمندی های عشایر کشور به نمایش درآمد.
قندالی به توان بالای عشایر در تولید گوشت قرمز نیز اشاره کرد و گفت: زنجیره تولید این گوشت با مدیریت مناسب منابع طبیعی از اهمیت زیادی برخوردار است و در همین ارتباط سال قبل ۲ هزار و ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر پرداخت شد.
در این نشست، توانمندی های عشایر استان قزوین مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
بر اساس آخرین آمار حدود ۲۵۰ خانوار عشایری با یک هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت در استان قزوین زندگی می کنند.
۶۱۰۱*۳۰۱۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید