خانه / دسته‌بندی نشده / 115شهرک کشاورزی دامپروری،شیلات و تولیدات گلخانه ای در کشور فعال است

115شهرک کشاورزی دامپروری،شیلات و تولیدات گلخانه ای در کشور فعال استبه گزارش خبرنگار ایرنا، سیدرحمت الله پریچهر عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح متمرکز 223 طرح عمرانی، اقتصادی و اشتغالزای گنبدکاووس افزود: شرکت شهرک های کشاورزی در راستای وظیفه مندی خود، برنامه ریزی برای توسعه این شهرک ها و افزایش تولیدات بخش کشاورزی را برعهده دارد.
وی با اشاره به احداث گلخانه تولید بذر هیبریدی در گنبدکاووس با بیان اینکه این شهرک گلخانه ای نیاز وارداتی کشور به بذرهای هیبریدی سبزی و صیفی جات را به مقدار 10 درصد کاهش می دهد، یادآور شد: اکنون 98 درصد نیاز کشور به بذرهای هیبرید از طریق واردات تامین می شود.
پریچهر تصریح کرد: این گلخانه که توسط بخش خصوصی و مشارکت یک شرکت مجارستانی احداث می شود، بذرهای مادر را تولید می کند که به افزایش تولید و بهره وری کمک می کند.
وی با اشاره به شرایط آب و هوایی گلستان و گنبدکاووس تصریح کرد: گلستان می تواند پایلوت ملی توسعه شهرک های کشاورزی در کشور شود.
معاون فنی و اجرایی شرکت شهرک های کشاورزی ادامه داد: اجرای گلخانه تولید بذرهای هیبریدی همچنین به ایجاد اشتغال و صادرات تولیدات گلخانه ای کمک می کند.
پریچهر افزود: این شرکت همچنین آمادگی ایجاد زیرساخت ها برای توسعه این گلخانه در منطقه گوزنی تپه گنبدکاووس و شهرک شیلات در گمیشان را دارد.
در این مراسم که معاون وزیر جهاد کشاورزی و استاندار گلستان به همراه برخی مدیران کل استان گلستان حضور دارند، مقدار سرمایه گذاری برای احداث گلخانه تولید بذر هیبریدی گنبدکاووس 1840 میلیارد ریال با توان ایجاد 175 شغل به صورت مستقیم و حدود 700 شغل به صورت غیر مستقیم اعلام شد.
3039/1860
خبرنگار: علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


درباره gohari