خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۱۴ هزار زندانی جرایم غیرعمد در ۲۸ سال اخیر آزاد شدند

۱۱۴ هزار زندانی جرایم غیرعمد در ۲۸ سال اخیر آزاد شدندبه گزارش ایرنا، مجید احسانی شامگاه پنجشنبه در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد فارس در شیراز افزود: بدهی ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی که پارسال آزاد شده اند ۹ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال بود که این رقم توسط ستاد دیه کشور تامین شد.
وی ادامه داد: با اقدامات و رایزنی های ستاد دیه کشور در سال گذشته شاکیان از حدود ۳۸ درصد کل طلب خود یعنی مبلغی در حدود سه هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال گذشت کردند.
معاون اجرایی ستاد دیه جرایم غیرعمد بیان کرد: ورود هر فرد به زندان آثار مخرب بسیاری را در پی دارد که متاسفانه اعضای خانواده زندانی را نیز در بر می گیرد؛ از این رو، همت نیک اندیشان و خیرین در خصوص آزادی زندانیان از بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.
احسانی در ادامه بر ضرورت اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده ها تاکید کرد و گفت: پارسال ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر در جاده های کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند و ۳۳۵ هزار و ۹۹۵ نفر نیز مصدوم شدند.
وی بیان کرد: بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه ناشی از تصادفات پشت میله های زندان به سر می برند.
این مقام مسئول اظهار داشت: برای جلوگیری از ورود افراد به زندانها لازم است درباره برخی موضوعات مانند تعهدات نامتناسب با توان افراد، اعتماد بیش از حد، طمع و مهریه به جامعه آگاهی های ضروری داده شود.
۹۸۷۳/ ۲۰۲۷انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید