خانه / دسته‌بندی نشده / 114 هزار زندانی جرایم غیرعمد در 28 سال اخیر آزاد شدند

114 هزار زندانی جرایم غیرعمد در 28 سال اخیر آزاد شدندبه گزارش ایرنا، مجید احسانی شامگاه پنجشنبه در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد فارس در شیراز افزود: بدهی 10 هزار و 679 زندانی که پارسال آزاد شده اند 9 هزار و 720 میلیارد ریال بود که این رقم توسط ستاد دیه کشور تامین شد.
وی ادامه داد: با اقدامات و رایزنی های ستاد دیه کشور در سال گذشته شاکیان از حدود 38 درصد کل طلب خود یعنی مبلغی در حدود سه هزار و 690 میلیارد ریال گذشت کردند.
معاون اجرایی ستاد دیه جرایم غیرعمد بیان کرد: ورود هر فرد به زندان آثار مخرب بسیاری را در پی دارد که متاسفانه اعضای خانواده زندانی را نیز در بر می گیرد؛ از این رو، همت نیک اندیشان و خیرین در خصوص آزادی زندانیان از بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی جلوگیری می کند.
احسانی در ادامه بر ضرورت اصلاح نقاط حادثه خیز در جاده ها تاکید کرد و گفت: پارسال 16 هزار و 201 نفر در جاده های کشور بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند و 335 هزار و 995 نفر نیز مصدوم شدند.
وی بیان کرد: بسیاری از زندانیان جرائم غیرعمد به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه ناشی از تصادفات پشت میله های زندان به سر می برند.
این مقام مسئول اظهار داشت: برای جلوگیری از ورود افراد به زندانها لازم است درباره برخی موضوعات مانند تعهدات نامتناسب با توان افراد، اعتماد بیش از حد، طمع و مهریه به جامعه آگاهی های ضروری داده شود.
9873/ 2027انتهای پیام /*


درباره gohari