خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۱٫۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان ثبت شد

۱۱٫۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان ثبت شدمسعود مهدی زاده مقدم، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد طرح معادل ۳۰ درصد از ۲۱طرح تولیدی است که توسط سرمایه گذاران خارجی، پارسال در خراسان رضوی به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: همچنین پارسال ۱۴۸ واحد صنعتی جدید با سرمایه گذاری سه هزار و ۱۵۵ میلیون ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر توسط سرمایه گذاران ایرانی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان راه اندازی شد.
وی تاکید کرد: نقطه تلاقی مناسبی میان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در خراسان رضوی شکل گرفته که از آن برای تولید و اشتغالزایی مولد استفاده و از ظرفیت های به وجود آمده برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی بهره گرفته می شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: پنج هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی معادل ۴۴ درصد از کل واحدهای تولیدی استان در ۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی مستقر هستند.
مهدی زاده مقدم اظهار کرد: شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی ۲۷ درصد از سرمایه گذاری بخش صنعت استان و ۴۰ درصد از اشتغال این بخش را به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: سهم شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی از کل واحدهای تولیدی استان در سال ۸۶، ۲۶ درصد بود که این سهم اکنون به ۴۴ درصد رسیده است.
وی بیان کرد: پارسال صنایع کوچک مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی موفق شدند بیش از ۴۰ میلیون دلار کالا صادر کنند.
۷۴۸۹/۵۱۳۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید