خانه / دسته‌بندی نشده / 11.5 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان ثبت شد

11.5 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان ثبت شدمسعود مهدی زاده مقدم، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد طرح معادل 30 درصد از 21طرح تولیدی است که توسط سرمایه گذاران خارجی، پارسال در خراسان رضوی به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: همچنین پارسال 148 واحد صنعتی جدید با سرمایه گذاری سه هزار و 155 میلیون ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای 2 هزار و 500 نفر توسط سرمایه گذاران ایرانی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان راه اندازی شد.
وی تاکید کرد: نقطه تلاقی مناسبی میان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در خراسان رضوی شکل گرفته که از آن برای تولید و اشتغالزایی مولد استفاده و از ظرفیت های به وجود آمده برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی بهره گرفته می شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: پنج هزار و 700 واحد تولیدی معادل 44 درصد از کل واحدهای تولیدی استان در 45 شهرک و ناحیه صنعتی مستقر هستند.
مهدی زاده مقدم اظهار کرد: شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی 27 درصد از سرمایه گذاری بخش صنعت استان و 40 درصد از اشتغال این بخش را به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: سهم شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی از کل واحدهای تولیدی استان در سال 86، 26 درصد بود که این سهم اکنون به 44 درصد رسیده است.
وی بیان کرد: پارسال صنایع کوچک مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی خراسان رضوی موفق شدند بیش از 40 میلیون دلار کالا صادر کنند.
7489/5132انتهای پیام /*


درباره gohari