خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰۰ هزار عنوان کتاب پارسال در کشور چاپ شد

۱۰۰ هزار عنوان کتاب پارسال در کشور چاپ شدبه گزارش ایرنا، نیکنام حسین پور روز چهارشنبه در نخستین همایش تجلیل از نویسندگان برتر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج با عنوان «لوح و قلم» اظهار داشت: ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون افزون بر یک میلیون عنوان کتاب با موضوع‌های مختلف در کشور چاپ یا تألیف شده که سهم این استان ۵۰۰ عنوان است.
وی افزود: کارگروهی در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اعطای تسهیلات به منظور ساخت کتابفروشی تشکیل و فعال شده و این یک فرصت ارزنده برای ارائه هر چه بهتر آثار نویسندگان و مؤلفان کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.
مدیرعامل خانه کتاب ایران بیان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مسئولان معاونت فرهنگی وزارت ارشاد جلوگیری از قاچاق کتاب در کشور است.
حسین پور عنوان کرد: قاچاق کتاب در کشور از طریق فضای مجازی یا ارائه غیرقانونی فایل آثار نویسندگان و مؤلفان انجام می‌شود که عامل کاهش انگیزه این ۲ قشر خواهد بود.
وی ابراز داشت: نویسندگان و مؤلفان کشور و کهگیلویه و بویراحمد نیاز به حمایت بیشتری دارند و مسئولان خانه کتاب ایران نیز آماده ارائه خدمات لازم به آنان در زمینه بیمه‌های تأمین اجتماعی و تکمیلی و اعطای تسهیلات هستند.
مدیرعامل خانه کتاب ایران گفت: تاکنون حدود ۱۸ هزار نویسنده و مؤلف در سایت اهل قلم کشور نام نویسی کرده‌اند که سهم کهگیلویه و بویراحمد از این تعداد ۶۷ نفر است.
حسین پور بر لزوم تداوم برگزاری همایش‌های «لوح و قلم» در کهگیلویه و بویراحمد برای تجلیل از نویسندگان برتر این استان به فاصله هر ۲ سال یک‌بار تأکید کرد.
۳۸ نویسنده مرد و زن کهگیلویه و بویراحمد شامل ۳۰ برتر و هشت پیشکسوت در این همایش یک روزه با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند.
۷۵۳۵/۶۱۱۰انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید