خانه / دسته‌بندی نشده / 100 بطانه سنجاب در جنگل های بلوط بانه رها سازی شد

100 بطانه سنجاب در جنگل های بلوط بانه رها سازی شدکاوه مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این سنجاب ها به صورت غیر قانونی توسط شکارچیان متخلف با هدف فروش در بازار، زنده گیری شده بودند.
وی افزود: این سنجاب ها توسط پلیس در خروجی شهر بیجار کشف و ضبط شد سپس تحویل اداره حفاظت محیط زیست بانه شد و ساعتی قبل نیز توسط محیطبانان به دامن طبیعت بازگردانده شدند.
مرادی با بیان اینکه این سنجاب ها داخل بار پارچه جاسازی شده بودند، تاکید کرد: در این ارتباط یک نفر دستگیر شد و اعتراف کرد قصد داشته سنجاب ها را برای فروش به تهران و استان مرکزی منتقل کند.
به گزارش ایرنا، سنجاب (با نام محلی سموره) از گونه های نادر جانوری است که به بازسازی و رویش دوباره درختان بلوط کمک می کند و عاملی برای رویش و حیات دوباره درختان بلوط است.
یکی از مهمترین مشکلات در کنترل شکارچیان و حفظ گونه های کمیاب جانوری نداشتن منطقه شکار ممنوع یا منطقه حفاظت شده و کمبود محیطبان در بانه است با وجودی که بیش از 85 درصد مساحت شهرستان بانه را منابع طبیعی و جنگل های بلوط تشکیل می دهد اما تنها 3 محیطبان در این منطقه خدمت می کنند.
در بازار تهران هر سنجاب بین 600 هزار تا یک میلیون تومان به فروش می رسد.
شهرستان بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
7469/9102انتهای پیام /*


درباره gohari