خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰۰ بطانه سنجاب در جنگل های بلوط بانه رها سازی شد

۱۰۰ بطانه سنجاب در جنگل های بلوط بانه رها سازی شدکاوه مرادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این سنجاب ها به صورت غیر قانونی توسط شکارچیان متخلف با هدف فروش در بازار، زنده گیری شده بودند.
وی افزود: این سنجاب ها توسط پلیس در خروجی شهر بیجار کشف و ضبط شد سپس تحویل اداره حفاظت محیط زیست بانه شد و ساعتی قبل نیز توسط محیطبانان به دامن طبیعت بازگردانده شدند.
مرادی با بیان اینکه این سنجاب ها داخل بار پارچه جاسازی شده بودند، تاکید کرد: در این ارتباط یک نفر دستگیر شد و اعتراف کرد قصد داشته سنجاب ها را برای فروش به تهران و استان مرکزی منتقل کند.
به گزارش ایرنا، سنجاب (با نام محلی سموره) از گونه های نادر جانوری است که به بازسازی و رویش دوباره درختان بلوط کمک می کند و عاملی برای رویش و حیات دوباره درختان بلوط است.
یکی از مهمترین مشکلات در کنترل شکارچیان و حفظ گونه های کمیاب جانوری نداشتن منطقه شکار ممنوع یا منطقه حفاظت شده و کمبود محیطبان در بانه است با وجودی که بیش از ۸۵ درصد مساحت شهرستان بانه را منابع طبیعی و جنگل های بلوط تشکیل می دهد اما تنها ۳ محیطبان در این منطقه خدمت می کنند.
در بازار تهران هر سنجاب بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون تومان به فروش می رسد.
شهرستان بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
۷۴۶۹/۹۱۰۲انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید