خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰ هزار و ۶۹۷ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند

۱۰ هزار و ۶۹۷ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدندبه گزارش ایرنا، سید اسدالله جولایی پنجشنبه شب در پانزدهمین همایش جشن گلریزان آذربایجان‌ شرقی افزود: بدهی زندانیان جرایم غیرعمد آزاد شده در سال قبل ۹۷۲ میلیارد تومان بود که از این رقم حدود ۳۹۶ میلیارد تومان از محل بخشش شاکیان و مابقی نیز توسط خیرین تامین شد.
وی با بیان اینکه جشن گلریزان به طور همزمان در ۳۷۷ نقطه کشور در حال برگزاری است، اضافه کرد: همانند سال‌های گذشته رهبر معظم انقلاب امسال هم جزو نفرات اول در روشن کردن چراغ همیاری و کمک بودند و مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان به ستاد دیه کمک کردند.
جولایی ادامه داد: از سوی رئیس جمهوری نیز ۵۰ میلیون تومان و روسای قوای قضائیه و مقننه نیز مقادیری جهت آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد کمک شد.
وی با اشاره به این‌که بیشترین زندانیان جرایم غیرعمد را بدهکاران مهریه تشکیل می دهند، گفت: جوانان زیادی به دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان به سر می‌برند و خانواده‌ها باید با در نظر داشتن این مساله، مبالغ کمتری را برای مهریه در نظر بگیرند.
وی تاکید کرد: همچنین باید اصلاح قانون مهریه نیز در اولویت قرار گیرد تا دیگر بدهکار مهریه در زندان‌ها نداشته باشیم.
رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به ضرورت اصلاح قانون بدهکاری و چک، گفت: زندانیان جرائم غیرعمد بسیاری نیز در زندان ها وجود دارند که بدون پشتوانه مالی چک‌هایی را ارائه کرده اند و امیدوارم با اصلاح این قانون دیگر شاهد زندانی بدهکار چک در سطح کشور نباشیم.
۵۱۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید