خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۰ تا ۲۰ درصد به تعداد دهیاری های کشور افزوده می شود

۱۰ تا ۲۰ درصد به تعداد دهیاری های کشور افزوده می شود‘سعیدرضا جندقیان’ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مهاباد اظهار کرد: بر اساس قانون هر روستا با حداقل ۲۰ خانوار می تواند دهیاری داشته باشد.
وی بدون اشاره به میزان بودجه سال ۱۳۹۷ دهیاری های کشور، افزود: در بودجه سال آینده، اعتبار دهیاری ها حدود ۲ برابر افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه و افزایش سهم بودجه دهیاری ها، ۱۵ درصد از سهم عوارض سوخت کلان شهرها(۸ درصد) و سایر شهرهای بزرگ و کوچک(۷ درصد) کسر و به بودجه دهیاری ها افزوده می شود.
وی اضافه کرد: بر این اساس سهم دهیاری ها از ۲۰ درصد به ۳۵ درصد افزایش می یابد.
جندقیان همچنین در خصوص امنیت شغلی دهیاران، گفت: مشکل امنیت شغلی و به خصوص بیمه و بیمه تکمیلی دهیاران با مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گرفته است و به زودی خبرهای خوشی در این خصوص اعلام می شود.
وی همچنین در خصوص لزوم تامین درآمد پایدار برای دهیاری ها و بی نیاز شدن آنها از منابع دولتی، اظهار کرد: تسهیلات بانکی با نرخ ۶ درصد و با شرایط بسیار ساده و روان در سال آینده برای طرح های درآمدزای پیشنهادی روستائیان اعطا می شود.
جندقیان با اشاره به اینکه اجرای طرح های درآمدزا در روستاها می تواند به درآمد دهیاران منجر شود، افزود: با توجه به نوع طرح های پیشنهادی سقف این تسهیلات تا ۲۰ میلیارد ریال هم قابل پرداخت است.
به گزارش ایرنا در زمان حاضر ۲۱ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۹۱۴ نفر در ۶۱ هزار و ۷۲۴ روستای کشور زندگی می کنند که ۴۳/۲۸ درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند.
۳۰۷۲/۳۰۹۳
** خبرنگار: پیمان پاکزاد ** انتشار: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید