خانه / دسته‌بندی نشده / یک مقام قوه قضاییه: تحقق سیاست های کلی نظام وظیفه همگانی است

یک مقام قوه قضاییه: تحقق سیاست های کلی نظام وظیفه همگانی استبه گزارش ایرنا، ابراهیم عزیزی یکشنبه در نشست تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به مناسبت دهه فجر در مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد افزود: سیاست های کلی نظام چراغ روشن و نقشه راه انقلاب اسلامی است.
به گفته وی، این سیاست ها در قوه قضاییه نیز در ۱۷ بند ابلاغ شده و در برنامه ششم توسعه نیز ۴ برنامه راهبردی برای قوه قضاییه در نظر گرفته شده است.
معاون طرح، برنامه و بودجه معاونت راهبردی قوه قضاییه یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را مردمسالاری دینی و اسلامی عنوان کرد و گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی مردم در سرنوشت خود سهیم شدند در حالی که رژیم ستمشاهی پهلوی با مردمسالاری ضدیت داشت.
وی یادآور شد: جمهوریت شکل و اسلامیت محتوای انقلاب اسلامی ایران است و مردمسالاری دینی در ایران بر اساس آموزه های قرآنی و اسلامی است.
به گفته وی، یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران وجود ولایت فقیه است و ولی فقیه ضد دیکتاتوری است، زیرا دیکتاتور مردم را به خود فرا می خواند، اما ولی فقیه مردم را به سوی خداوند هدایت می کند.
عضو سابق شورای نگهبان، دستاورد دیگر انقلاب اسلامی ایران را قانون اساسی عنوان کرد و گفت: در هیچ کجای دنیا مانند ایران قانون اساسی از سوی منتخبان مردم مصوب نشده است و در ایران، قانون اساسی را منتخبان مردم در خبرگان تصویب کرده اند.
عزیزی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهار دهه گذشته اشاره کرد و افزود: ایران پس از انقلاب اسلامی ایران به دستاوردهای مهمی در حوزه های تولید علم، دفاعی، صنعتی، زیربنایی و بخش های مختلف دست یافته است.
به گفته وی، تا پیش از انقلاب اسلامی ایران تعداد دانشجویان در کشور کمتر از ۱۶۰ هزار نفر بود، اکنون تعداد دانشجویان بیش از ۴٫۵ میلیون نفر رسیده است که این آمار جدا از تعداد استادان، دانشگاه ها و دانش آموختگان در این سالها می باشد.
عزیزی یادآور شد: دستاوردهای ایران اکنون بر قله افتخار است و دشمن همواره با این دستاوردها و اصل نظام انقلاب اسلامی مخالفت دارد و همه برای انقلاب اسلامی فداکاری می کنند و اگر دشمن در برابر اراده انقلابی مردم بایستد، نابود می شود.
به گفته وی، انقلاب اسلامی ایران در امتداد و ادامه راه عاشورا و مکتب حسین است و امروز پرچمدار این مکتب مقام معظم رهبری است و دشمنان همان یزیدیان هستند که نمادشان عوض شده است و نماد امروز یزدیان همان آمریکا و رژیم اشغالگر قدس است.
به گزارش ایرنا، این آیین از سوی ستاد دهه فجر چهارمحال و بختیاری با همکاری دادگستری و کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر با حضور جمعی از قضات، استادان دانشگاه ها و دانشگاهیان برگزار شد.
برنامه تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به مناسبت سی و نهمین فجر انقلاب به مدت ۱۰ شب در مصلی شهرکرد در حال برگزاری است.
خبرنگار : محمود رئیسی**انتشاردهنده:جهانبخش صفری
۲۰۹۷/۶۰۲۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید