خانه / دسته‌بندی نشده / یک مسئول: ۵۳ درصد صادرات امسال ایران غیرنفتی است

یک مسئول: ۵۳ درصد صادرات امسال ایران غیرنفتی استفرهاد نوری چهارشنبه شب در آیین تجلیل از صادرکنندگان، کارفرمایان و کارآفرینان نمونه استان همدان افزود: در مدت یاد شده امسال ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار صادرات و ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار واردات در کشور انجام شده که کسری ۶ میلیارد دلاری را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه صادرات کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است، ادامه داد: امسال هدفگذاری صادراتی کشور براساس برنامه ششم توسعه ۴۰ میلیارد دلار اعلام شده است و از این رقم ۳۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار معادل ۸۰ درصد آن محقق شده است.
نوری با بیان اینکه میزان صادرات کالاها از استان همدان ۵۰۰ میلیون دلار است، افزود: آنچه در بودجه برای یارانه‌های صادراتی در نظر گرفته شده چهار هزار میلیارد ریال بوده که ۵۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافت و از این میزان هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال سهم استان همدان است.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، ۲۰ درصد صادرات ۹ ماهه امسال کشور را به چین، ۱۵ درصد به امارات، ۱۴٫۵ درصد به عراق، ۹٫۵ درصد به کره جنوبی و ۶ درصد را به افغانستان اعلام کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان نیز در این آیین با بیان اینکه ۲۴ هزار کارفرما و ۲۴ هزار کارگاه در سازمان تامین اجتماعی پرونده دارند، افزود: در حال حاضر ۲۴۷ هزار نفر در استان بیمه شده اصلی هستند.
محمد عسگری افزود: ۴۳ هزار نفر از سازمان تامین اجتماعی حقوق ماهانه دریافت می‌کنند و ماهانه ۶۵۰ میلیارد ریال از این بخش وصول می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز در این آیین گفت: در سال جاری ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی برای همدان در نظر گرفته شده است که فعالان اقتصادی برای جذب تسهیلات باید اقدام کنند.
رضا قیاسی افزود: این تسهیلات در بخش‌های مختلف اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر، رونق تولید و اشتغال پایدار توزیع و هزینه می شود.
وی با بیان اینکه نرخ سود بانکی در دولت یازدهم و دوازدهم از ۲۸ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت، ادامه داد: تسهیلات دولتی به بخش اشتغال و تولید با کارمزد ۴ تا ۱۲ درصد پرداخت می شود.
به گزارش ایرنا، در این آیین از صادرکنندگان، کارفرمایان و کارآفرینان نمونه استان تجلیل شد.
۷۵۲۳/۲۰۸۷/۲۰۹۰
خبرنگار: مرضیه بختیاری** انتشاردهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید