خانه / دسته‌بندی نشده / یک فوریت عرضه سهام شرکت‌های شهرداری در بازار سرمایه

یک فوریت عرضه سهام شرکت‌های شهرداری در بازار سرمایه

به گزارش ایسنا، صبح امروز بررسی لایحه اسناد پیوست سند برنامه سوم توسعه شهرداری تهران شامل جداول کمی، شاخص‌ها، جداول منابع و مصارف و چارچوب منابع مالی روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و اعضای شورا پس از بررسی به کلیات آن رای مثبت دادند که در همین هنگام حجت نظری با انتقاد از این رویه تصویب این لایحه اظهار کرد: من سوالی دارم اما امینی نایب رییس شورای شهر که در غیاب محسن هاشمی اداره جلسه را برعهده داشت گفت براساس آیین‌نامه باید سوال را مکتوب ارائه دهید تا آن را مطرح کنم، اما شما هیچ چیزی به من ندادید.

این سخنان باعث شد که حجت نظری در حالی که میکروفونش خاموش بود، بگوید قرار نیست این کارها را انجام دهیم و از پیوستی که کسی از آن خبر ندارد، عبور کنیم. نباید زود تصمیم بگیریم و اینجا تصویب کنیم ، این چه جور شفافیتی است؟

به گزارش ایسنا، اعتراض نظری راه به جایی نبرد و در نهایت سوال وی مسکوت ماند.

در ادامه اعضای شورای شهر مجید فراهانی و آرش میلانی را به عنوان نمایندگان شورا در جلسات شرکت آب و فاضلاب انتخاب کردند و همچنین مریم چهره‌پاک به عنوان نماینده شورا در کمیته نورپردازی انتخاب شد.

در ادامه اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه در خصوص عرضه سهام شرکت‌ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه را بررسی کردند و بهاره آروین در دفاع از یک فوریت این لایحه گفت: عرضه سهام شرکت‌ها و موسسات تابعه شهرداری در بازار سرمایه به امر شفافیت در شهرداری کمک می‌کند و به همین دلیل از همکارانمان در شورا می‌خواهم که به یک فوریت این طرح مهم رای بدهند تا کمیسیون‌های تخصصی بتوانند در این خصوص به جمع‌بندی برسند.

در ادامه الهام فخاری با بیان این‌که متاسفانه شفافیت تبدیل به یک موضوع سلیقه‌ای شده، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم به خاطر ایجاد شفافیت یک فوریت یک لایحه را تصویب کنیم باید در حوزه‌های دیگر هم به مقوله شفافیت توجه شود. اگر شفافیت مهم است باید در همه حوزه‌ها و براساس اولویت‌های اداری شهر شفافیت را پیگیری کنیم و من مخالف شفافیت سلیقه‌ای هستم و شفافیت باید در همه حوزه‌ها رعایت شود.

به گزارش ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت الزام شهرداری به ارائه‌ لایحه‌ای در خصوص عرضه سهام شرکت‌ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه رای مثبت دادند.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

برنامه های اراضی عباس آباد در ماه رمضان

به گزارش ایسنا، پخش مناجات با صدای محمد معتمدی و علیرضا افتخاری، پخش مناجات تصویری …

پاسخی بگذارید