خانه / دسته‌بندی نشده / یاسر هاشمی :تفکر اعتدالی نوعی آرمان خواهی واقع گرایانه است

یاسر هاشمی :تفکر اعتدالی نوعی آرمان خواهی واقع گرایانه استبه گزارش ایرنا، یاسر هاشمی رفسنجانی دوشنبه شب در آیین بزرگداشت یکمین سالروز درگذشت یار امام و رهبری در بوشهر افزود: حداقل ۱۵۰ سال تفکر افراطی بر ایران حکفرما بوده و در سایه این افراط گرایی کشور مورد ظلم های فراوانی قرار گرفت.
وی بااشاره به اینکه غارت، ستم، مهاجرت و حذف از جمله واژه های حوزه افراطی است یادآورشد: اعتدال، مصلحت، تامل، صبر از مهم ترین کلید واژه های تفکر اعتدالی است که بخوبی در مشی و سیاست آیت الله هاشمی رفسنجانی نمایان بود.
هاشمی رفسنجانی اطهارداشت: عملگرایی از خصایص بارز آیت الله هاشمی است که این ویژگی در کنار آرمان خواهی واقع بینانه باعث برجستگی وی شد.
وی افزود: در سایه این نگاه واقع بینانه آیت الله هاشمی در حوزه برجام به پیروزی دولت تدبیر و امید کمک کرد و با توانایی خود باعث خروج کشور از بحرانی شد که احتمال تبدیل شدن به جمگ در آن نمایان بود.
هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: در شرایط کنونی جامعه همگان باید برای تداوم تفکر اعتدالی در کشور تلاش کنند و نگدارند چنین تفکری بر زمین بماند.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی باید تفکر اعتدالی عمق بخشی و آن را در سطح جامعه گسترش دهیم.
فرزند هاشمی رفسنجانی با اشاره به مردمداری پدرش اظهارکرد: تکیه گاه آیت الله هاشمی همواره مردم بوده و به آنها بعنوان یکی از رکن های جمهوریت توجهی ویژه داشت.
وی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در هدایت کشتی انقلاب نقشی بی بدیل ایفا کرد گفت: در تشییع باشکوه پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بخوبی این شعار شنیده می شد که ‘تنهایت نمی گذاریم چون تنهایمان نگذاشتی’ و این نشان از همراهی همیشگی آیت الله هاشمی با مردم بود.
وی با انتقاد از برخی سازمان ها برای برگزارنکردن آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: با این وجود مردم و حامیان تفکر هاشمی که مورد هجوم تفکر هاشمی زدایی نیز قرار گرفته بودند آیین های بزرگداشت باشکوهی برای وی برگزار کردند که یکی از آنها در شهر بوشهر با حضور گرم مردم صورت گرفت.
استاندار بوشهر نیز در این آئین گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با توانایی فراوانی که داشت در میدان رزم نیز در اندیشه توسعه ایران اسلامی بود.
عبدالکریم گراوند افزود: باتوجه به اینکه فرماندهی جنگ نیز به آیت الله هاشمی تفویض شده بود در همان بهبوهه جنگ نیز بحث مترو و دانشگاه آزاد اسلامی را در کشور پایه گذاری کرد.
وی بیان کرد: آینده نگری و دور اندیشی آیت الله هاشمی باعث شد تا کشور همواره در عرصه های مختلفی منجر به آبادانی و پیشرفت شود.
گراوند افزود:هاشمی رفسنجانی با مردم ارتباطی تنگاتنگ داشت که این پیوند و ارادت قلبی به وی در استان بوشهر بخوبی نمایان است.
وی یادآورشد: تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب حوادث تلخ و شیرین فراوانی را تجربه کرد ولی امام خمینی (ره) تنها در جریان ترور هاشمی رفسنجانی توسط منافقین بود که برای سلامتی وی گوسفند نذر کردند و این نشان از جایگاه والای هاشمی رفسنجانی نزد امام بود.
استاندار بوشهر افزود: تاریخ انقلاب اسلامی علاوه بر هاشمی رفسنجانی چهره های برجسته دیگری نیز داشته که در این مسیر خدمات شایانی را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه داشتند.
وی آیت الله هاشمی رفسنجانی را شناسنامه انقلاب اسلامی ایران خواند و گفت: وی از روز نخست حرکت انقلاب اسلامی ایران همواره در کنار امام (ره) قرار داشت و در پیروزی انقلاب اسلامی نیز نقشی بی بدیل ایفا کرد.
گراوند اظهارداشت: هاشمی رفسنجانی بعنوان فردی پرورش یافته در حوزه علمیه و مفسری قرآنی ظرفیت های فراوانی داشت که از این ظرفیت ها بخوبی برای خدمت به ایران اسلامی استفاده کرد.
۷۲۱۲/ ۶۰۴۵** خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید