خانه / دسته‌بندی نشده / گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری، از راه‌های مهم مبارزه با کرونا

گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری، از راه‌های مهم مبارزه با کرونا

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این رزمایش که با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از بسیجیان شهرداری تهران برگزار شد، در سخنانی گفت: همانطور که مستحضرید این بیماری منحوس معروف به کووید۱۹ کشور عزیزمان ایران و همچنین شهر تهران را آزرده خاطر کرده است. طبق آمار رسمی که در دنیا منتشر می‌شود، تعداد مبتلایان مرز ۲ میلیون نفر و در کشور عزیزمان مرز ۷۵هزار مبتلا  را رد کرده است و تعداد فوتی ها نیز حدود ۴ هزار نفر هستند که البته با تلاش همه مردم بویژه کادر پزشکی و درمانی و پرستاری نزدیک به ۵۰ هزار نفر هم بهبود پیدا کرده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه یکی از راه های مهم مبارزه با این بیماری، گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری است، اظهارکرد: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند، قشر مردمی و خیرین باید وارد این کارزار شوند و خوشبختانه امروز شاهد این رزمایش هستیم که پدافند زیستی سپاه محمد(ص) در شهر تهران با تلاش سردار یزدی اقدام به فعالیت کرده است.

محسن هاشمی گفت: در این رزمایش قریب به یکهزار نفر داوطلب از بسیجیان شهرداری تهران در ۲۲ منطقه و ۱۱ شرکت و سازمان وارد میدان شدند که ان شاءالله این گندزدایی و ضدعفونی معابر تا پایان این بیماری ادامه داشته باشد.

وی گفت: در این جا از همه تلاش‌گران بویژه نیروهای خدماتی شهرداری تهران، پاکبانان، کارکنان بهشت زهرا، کارکنان بخش پسماند و به ویژه پسماند عفونی تشکر می‌کنم.

فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ:
اقدامات مردم در عرصه مباره با کرونا، یادآور دوران فرهنگ زیبای دفاع مقدس است

سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ نیز در سخنانی با تقدیر از اقدام سازمان بسیج شهرداری تهران در برگزاری رزمایش متمرکز بسیجیان شهرداری تهران در ضد عفونی معابر افزود: کاری که امروز صورت می‌گیرد در راستای سلسله اقدامات قرارگاه پدافند زیستی استان تهران است که به حمدالله از حدود اوایل اسفند کار خود را شروع کرده و شرایط خوبی را در کشور فراهم کرده است.

فرمانده سپاه تهران بزرگ افزود: امروز در تهران می‌توانیم بگوییم که شرایط‌مان شرایط پایداری است و ان شاءالله به حول و قوه الهی مردم ما در کنار یکدیگر، این مشکل پیش آمده را از پیش رو برخواهند داشت.

سردار یزدی گفت: این اقدامات برای رفع مشکل و ضدعفونی معابر و میادین بزرگ و بعضی از مراکزی که محل تجمع مردم است صورت می گیرد و اقدامات مردم در عرصه مباره با کرونا، یادآور دوران فرهنگ زیبای دفاع مقدس است و ما را به آن روزها به برمی‌گرداند. 

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، وی تصریح کرد: در شرایط دشواری که این بیماری، ‌سلامت را به جبهه جهاد کشور تبدیل کرده است، تمام دل سوزان در بخش های مختلف پزشکی، علمی، خدماتی،‌ مدیریت شهری و نیروهای مسلح، نیروهای مردمی و سازمان های مردم نهاد همه به یاری آمده اند. مدیریت شهری یکی از نهادهایی است که از ابتدای تشخیص نخستین مورد ابتلا به کرونا در سطح استان تهران وارد عمل شد و با طرح ها و برنامه هایی که داشت به مقابله با شیوع کرونا ویروس پرداخته است که از همه آنان سپاسگذاریم.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

راه توسعه رسمیت دادن به مدیریت دو سطحی است

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی در همایش انتخاباتی تعدادی از نامزدهای لیست جمهور که در …

پاسخی بگذارید