خانه / دسته‌بندی نشده / گله های مردم حق است؛ توان پاسخ به همه خواسته ها را نداریم

گله های مردم حق است؛ توان پاسخ به همه خواسته ها را نداریمبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در نشست شورای اداری آذربایجان شرقی با اشاره به نقش مجلس شورای اسلامی در اختصاص منابع مالی به طرح های پیشنهادی دولت در قالب بودجه، اظهار کرد: با در اختیار داشتن منابع مالی می توان مسایل مختلف بخش اقتصادی را حل کرد.
حجت الاسلام روحانی با تاکید بر واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، گفت: برخی طرح ها را می توان به صورت رایگان واگذار کرد.
وی با اشاره به اینکه با روند کنونی بهره برداری از برخی طرح ها ممکن است ۲۰ سال به طول بیانجامد، اظهار کرد: توصیه من شروع نکردن طرح های جدید و تکمیل طرح های نیمه تمام است.
وی با اشاره به اینکه امکان اولویت گذاری طرح ها وجود دارد، گفت: برخی طرح های اساسی را نمی توان معطل گذاشت و بودجه آن را به طرح دیگری اختصاص داد.
رییس جمهوری با بیان اینکه نخستین گام در جذب سرمایه ایجاد امنیت است، گفت: دیدگاه عمومی نسبت به سرمایه گذار باید عوض شود و مبنای ارزش گذاری آموزه های دینی و اسلامی باشد.
وی با اشاره به اینکه رسانه ها، روزگاری به دنبال سخن دکتر بهشتی در یکی از خطبه های نماز جمعه تهران مبنی بر ‘سرمایه دار مومن ‘ جبهه گیری کردند، گفت: با این برخوردها توسعه اتفاق نمی افتد.
حجت الاسلام روحانی نوسان قیمت ارز را مانعی در مسیر جذب سرمایه دانست و گفت: تثبیت نرخ ارز ضرورت سرمایه گذاری است.
وی در ادامه تقویت تولید داخلی را نیازمند استفاده از فناوری روز دانست و اظهار کرد: تا زمانی که کیفیت تولیدات داخلی افزایش نیابد، نمی توانیم انتظار افزایش تقاضا را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان ظرفیت مناسبی برای ایجاد فناوری دارد، گفت: در مواردی هم می توان فناوری های مورد نیاز را وارد کرد.
رییس جمهوری به تحول کشورهایی همچون چین و هند در سایه استفاده از فناوری و سرمایه خارجی اشاره کرد و گفت: در حالی که سرمایه گذار خارجی در کشور ما برای مجوز سرمایه گذاری روزها معطل می شود، در رقابت با کشورهای در حال توسعه عقب خواهیم ماند.
وی همدلی و هم افزایی توان دولت، مجلس و قوه قضائیه را برای جذب سرمایه ضروری دانست و گفت: همه باید برای رفع مشکلات همکاری کنند.
حجت الاسلام روحانی وضعیت اقتصادی کشور را با وجود مشکلات، رو به رشد ارزیابی کرد و گفت: مستمری دولت برای نیازمندان جامعه چهار برابر شده است.
وی با اشاره به مخالفت مجلس با طرح دولت در زمینه اختصاص یارانه کسانی که نیازمند نیستند به نیازمندان، اظهار کرد: برخی مشکلات هم ابعاد خارجی دارد.
در حال تکمیل …
۵۱۸/۸۰۲۳/۳۰۷۱انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید