خانه / دسته‌بندی نشده / گلستان رتبه دهم کشوری را در ایجاد اشتغال دارد

گلستان رتبه دهم کشوری را در ایجاد اشتغال داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمود ربیعی بعداز ظهر دوشنبه در جلسه ستاد اشتغال شهرستان آزادشهر اظهار داشت: مقام معظم رهبری در ابتدای سال بحث تولید و اشتغال را مطرح کردند که ادامه راه اقتصاد مقاومتی سال گذشته بود.
وی افزود: با تلاش استاندار وقت و دیگر مسئولان، استان گلستان در سال گذشته رتبه ششم کشوری در ایجاد اشتغال را به دست آورد و در سال جاری نیز تاکنون در رتبه دهم سامانه رصد قرار داریم.
وی خاطر نشان کرد: باید کوشش مستمر داشته باشیم تا ضمن خدمت به مردم منطقه جایگاه فعلی را نیز ارتقا بخشیم.
ربیعی با اشاره به حوادث روزهای اخیر گفت: اتفاقات پیش آمده بیشتر به دلیل بیکاری است که این خود نشان می دهد فعالیت ستاد اشتغال مستقیما با امنیت ملی در ارتباط است و باید توجه داشته باشیم که با کنترل بیکاری و جلوگیری از رشد این معضل در راستای امنیت اجتماعی و روانی، نقش خود را ایفا نماییم.
وی افزود: طبق پیش بینی های صورت گرفته در کل کشور ۹۷۱ هزار شغل می بایست در سال جاری ایجاد شود که سهم استان گلستان از این مقدار ۱۹۴۰۰ شغل است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان افزود: دستیابی به این هدف در سه بخش کشاورزی، صنعت، معدن تجارت و خدمات تعریف شد و برای شهرستان آزادشهر نیز ایجاد ۱۵۶۹ شغل در نظر گرفته شد.
وی گفت: باید در نظر داشته باشیم افراد حاضر در اجتماعات اخیر، بیشتر مطالبات بحق نظیر اشتغال داشتند که اکثرا جوانان همین مرز و بوم بودند هرچند دشمنان دیرین انقلاب اسلامی نیز همچون گذشته و همیشه از این انتقاد برخی افراد جامعه سوء اسفاده نمود و سعی داشت با انحراف آن به خواسته های خود برسد که با هوشمندی مسئولان نظام راه به جایی نبردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان خاطرنشان کرد: بیشترین مشکلات در حوزه اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال، تامین وثیقه افراد تحت پوشش های کمیته امداد و بهزیستی و برخی مراجعین روستایی است که در جلسات مختلف با بانک ها و سازمان های مرتبط عی در روان سازی این معضل برای این دسته از متقاضیان داریم.
فرماندار شهرستان آزادشهر نیز در این جلسه ابرازداشت: در راستای هماهنگی بین سازمان ها و ادارات مختلف مرتبط با بحث اشتغال تاکنون ۸ جلسه شکل گرفته است که تاکنون از سهمیه ۱۵۶۹ نفری شهرستان توانسته ایم ایجاد ۱۱۵۲ شغل را محقق کنیم.
حبیب شفایی در ادامه افزود: برخی از ادارات هنوز نتوانسته اند در بحث ایجاد اشتغال به میزان در نظر گرفته شده برسند که اعلام میکنیم ظرف ۴۵ روز آینده سهمیه مربوطه را پوشش قراردهند.
وی گفت: یکی از معضلات عدیده در راستای اشتغالزایی و اعطای تسهیلات، گرفتاری های متعدد متقاضیان در ادارات و بانک ها و همچنین عدم راهنمایی مناسب به ارباب رجوع درخصوص نوع فعالیت و تسهیلات قابل عرضه است.
فرماندار آزادشهر افزود: بایستی با روان سازی و ارائه مشاوره مناسب از سوی کارشناسان ، گام های موثر در این مسیر برداشته شود.
شهرستان آزادشهر با بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
۹۴۳۳/۱۸۶۰
خبرنگار: علی اصغر قزل سفلو ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید