خانه / دسته‌بندی نشده / گسترش برنامه های قرآنی در کشور، اسلامیت نظام را تقویت می کند

گسترش برنامه های قرآنی در کشور، اسلامیت نظام را تقویت می کندبه گزارش ایرنا، وی روز جمعه در «آیین اختتامیه مسابقات دارالقران کریم امام علی (ع)» در دارالقران کریم علامه طباطبایی (ره) قم اظهار داشت: پر رنگ شدن برنامه های قرآنی از سوی مقام های رسمی و مردمی کشور اقدامی مهم در راستای تایید نظام اسلامی است.
وی افزود: ۲ مقوله رونق و توسعه برنامه های قرآنی و تقویت نظام اسلامی به جهت تاثیری که بر روی یکدیگر می گذارند اثر متقابل بر هم دارند، و همان گونه که استقرار نظام اسلامی موجب افزایش برنامه های قرآنی در کشور شد، مردم نیز به دلیل وابستگی که به فرهنگ قرآن دارند این نظام را تایید نموده و از آن پشتیباتی می نمایند.
آیت الله مکارم شیرازی همچنین با اشاره به این که در سایه نظام اسلامی برکت های زیادی نصیب ملت ایران شد که برنامه های قرآنی تنها یکی از آنهاست، افزود: انقلاب اسلامی یک متن و تعداد زیادی نیز حاشیه داشت و حاشیه آن کمتر از متن آن نبود.
این مرجع تقلید گفت: متن انقلاب این بود که با تحول سیاسی اجتماعی صورت گرفته در جامعه یک نظام دیکتاتوری به جمهوری اسلامی تبدیل شد.
آیت الله مکارم شیرازی از اشاعه فرهنگ اسلامی و قرآنی به عنوان یکی از حاشیه های پر رنگ تر از متن انقلاب یاد کرد و افزود: در دوران پیش از پیروزی انقلاب برغم آنکه قرآن در مساجد و ماه رمضان خوانده می شد، در زندگی مردم حضور کافی نداشت و بعد از انقلاب حضور پر رنگی پیدا کرد.
وی یادآور شد: در آن زمان اگر یک سخنران در آغاز صحبت های خود کلمه بسم الله را می گفت ما خیلی خوشحال می شدیم، اما اکنون جلسه های رسمی زیادی با قرآن شروع می شود و برنامه های قرآنی سراسر کشور را فرا گرفته است.
وی اضافه کرد: در قبل از انقلاب حافظ قرآن در کشور محدود بود و از عدد انگشتان یک دست نیز تجاوز نمی کرد اما امروز تنها در یک جلسه بیش از ۵۰۰ حافظ قرآن حضور دارند.
این مرجع تقلید ضمن تشکر، قدردانی و تجلیل از برگزار کنندگان مسابقات قرآنی گفت: شرکت در مسابقات قرائت، حفظ، ترتیل و تفسیر باید مقدمه ای برای عمل به قرآن، و اجرای تمام دستورهای این کتاب آسمانی در ابعاد گوناگون زندگی فردی و اجتماعی باشد‌.
یازدهمین دوره مسابقه های جهانی دارالقران کریم امام علی(ع) با حضور چهار هزار و ۶۰۸ تن شرکت کننده از ایران و ۱۶ کشور در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل برگزار شد.
استان قم با هزار و هشت تن و استان‌های تهران با ۸۲۹ تن، اصفهان با ۴۲۸ تن، خراسان رضوی با ۲۶۵ تن و مرکزی با ۱۷۹ تن بیشترین شرکت کنندگان را داشتند و ۵۰۵تن نیز از ملیت های مختلف جهان بودند.
۷۴۰۳ / ۱۱۷۵انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید