خانه / دسته‌بندی نشده / گروه امدادی چین وارد سرپل ذهاب شد

گروه امدادی چین وارد سرپل ذهاب شدبه گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، این گروه شامل ۱۳ نفر است که چهار کس از آنان امروز وارد سرپل ذهاب شد و بقیه نیز چند روز دیگر و به دنبال اعلام لوازم مورد نیاز اعضا، وارد منطقه می شوند.
دوخی لانگ (Duhailang) سرپرست گروه به خبرنگار ایرنا گفت: این دسته با هماهنگی مسئولان امدادی جمهوری اسلامی ایران محیط را بررسی کرده و به بقیه گروه اعلام می کنند تا موارد مورد نیاز را برای ادامه امداد رسانی همراه خود بیاورند.
وی ادامه داد: اعضای گروه دارای تخصص های امدادی، پزشکی و مهندسی بوده و برنامه آنان نیز افزون بر کمک های امدادی؛ پیشگیری از بیماری های عفونی در مناطق بحران زده و ساخت خانه ها با دیوارهای پیش ساخته است.
وی گفت: برخی از اقلام دارویی اولیه را به همراه آورده اند اما به محض ورود به مناطق آسیب دیده بخصوص روستایی اعلام نیاز می کنیم تا بقیه اعضا داروهای لازم را همراه خود بیاورند.
دوخی لانگ امداد رسانی در سونامی فیلیپین و نپال را از دیگر فعالیت های این انجمن در کشورهای جهان عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، به جز این گروه چینی، دسته ۶ نفره از امدادگران و پزشکان انجمن مردم نهاد Humedica آلمان و زوج گردشگر ژاپنی اکنون در شهرستان سرپل ذهاب حضور دارند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون (ظهر جمعه) ۴۳۶ کشته و بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۳ زخمی داشته است.
این زمین لرزه به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، در این حادثه طبیعی بیش از ۳۱ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزیی شده است.
خبرنگار: حسن حسین زاده **انتشار دهنده: جلال اسکندری – علی مولوی
۶۰۳۳/۶۰۸۸/۳۰۳۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید