خانه / دسته‌بندی نشده / گرد و غبار شدید کلیه مدارس شهرستان های مرزی غرب کرمانشاه را تعطیل کرد

گرد و غبار شدید کلیه مدارس شهرستان های مرزی غرب کرمانشاه را تعطیل کردبه گزارش خبرنگار ایرنا، گرد و خاک شدید هم اکنون میزان شعاع دید افقی را در شهرستان های مرزی استان کرمانشاه شامل قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب به کم تر از ۵۰۰ متر کاهش داده است.
فرماندار قصرشیرین صبح روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان به ۴۰۰ متر رسیده است.
فرامرز اکبری افزود: با توجه به کاهش شدید دید در پی گرد و غبار و خطر آن برای سلامت دانش آموزان، همه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان امروز شنبه تعطیل شده است.
قصرشیرین سه هزار و ۸۰۰ دانش آموز دارد که در ۴۸ مدرسه شهری و روستایی و ۶ مدرسه عشایری در قالب ۱۷۶ کلاس درس زیرنظر ۴۰۰ مربی مشغول به تحصیل هستند.
از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین در مجموع ۸۳ روز درگیر گرد و غبار بود که این میزان در فروردین هشت، اردیبهشت ۱۸، خرداد هفت، تیر ۱۰، مرداد ۱۰، شهریور پنج، مهر سه، آبان ۱۲، آذر ۲ و دی نیز هشت روز به ثبت رسیده است.
پارسال نیز شهرستان مرزی قصرشیرین در مجموع ۱۱۹ روز درگیر پدیده گرد و غبار بود.
مدارس کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان های گیلانغرب و سرپل ذهاب نیز در نوبت صبح امروز شنبه ۳۰ دی ماه به علت گرد و غبار شدید تعطیل است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهرها، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۱۰ هزار تن جمعیت و بیش از ۲۳۹ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید