خانه / دسته‌بندی نشده / گرد و غبار شدید کلیه مدارس شهرستان های مرزی غرب کرمانشاه را تعطیل کرد

گرد و غبار شدید کلیه مدارس شهرستان های مرزی غرب کرمانشاه را تعطیل کردبه گزارش خبرنگار ایرنا، گرد و خاک شدید هم اکنون میزان شعاع دید افقی را در شهرستان های مرزی استان کرمانشاه شامل قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب به کم تر از 500 متر کاهش داده است.
فرماندار قصرشیرین صبح روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون میزان دید افقی در این شهرستان به 400 متر رسیده است.
فرامرز اکبری افزود: با توجه به کاهش شدید دید در پی گرد و غبار و خطر آن برای سلامت دانش آموزان، همه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی این شهرستان امروز شنبه تعطیل شده است.
قصرشیرین سه هزار و 800 دانش آموز دارد که در 48 مدرسه شهری و روستایی و 6 مدرسه عشایری در قالب 176 کلاس درس زیرنظر 400 مربی مشغول به تحصیل هستند.
از ابتدای امسال تاکنون قصرشیرین در مجموع 83 روز درگیر گرد و غبار بود که این میزان در فروردین هشت، اردیبهشت 18، خرداد هفت، تیر 10، مرداد 10، شهریور پنج، مهر سه، آبان 12، آذر 2 و دی نیز هشت روز به ثبت رسیده است.
پارسال نیز شهرستان مرزی قصرشیرین در مجموع 119 روز درگیر پدیده گرد و غبار بود.
مدارس کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان های گیلانغرب و سرپل ذهاب نیز در نوبت صبح امروز شنبه 30 دی ماه به علت گرد و غبار شدید تعطیل است.
گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابان های عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است.
شبکه بهداشت و درمان شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز از شهروندان به ویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهرها، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری و در صورت لزوم از ماسک استفاده کنند.
شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در غرب کرمانشاه با بیش از 210 هزار تن جمعیت و بیش از 239 کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


درباره gohari