خانه / دسته‌بندی نشده / کیفیت هوای تهران در ۱۲ ایستگاه «ناسالم برای همه» است

کیفیت هوای تهران در ۱۲ ایستگاه «ناسالم برای همه» است

به گزارش ایسنا، براساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، شادآباد منطقه (۱۸)،  شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲، شهرداری (منطقه ۱۰)، شهرداری منطقه ۲۱ وشهرداری منطقه ۲۲ ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.

علاوه بر این‌ها کیفیت هوا در ایستگاه‌های پارک سلامت (منطقه ۱۷)،  پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، دانشگاه تهران (منطقه ۶) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

بر این اساس کیفیت هوا در ۱۲ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.

اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می‌دهد که کیفیت هوا در ۱۰ ایستگاه سنجش در مناطق مختلف تهران از جمله ایستگاه اقدسیه (منطقه ۱)، پونک، شهرداری منطقه ۱۱، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) نیز ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این بین کیفیت هوا در ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۴، گلبرگ (منطقه ۸)، ستاد بحران (منطقه ۷) و مسعودیه (منطقه ۱۵) در شرایط قابل قبول قرار دارد.

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در کلان‌شهرها از جمله تهران فردا (۲۶ آذرماه) کماکان ادامه دارد. از این‌رو توصیه می‌شود که افراد از ترددهای غیرضروری خودداری کنند همچنین لازم است که مبتلایان به بیماری‌های قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خود را کاهش دهند.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول(سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

انتهای پیام

درباره admin

مشاهده بیشتر

بهترین اقدام برای تغییر وضع موجود حضور پای صندوق‌های رای است

به گزارش ایسنا، دکتر اسکندر مومنی در حاشیه حضور پای صندوق رأی انتخابات ۱۴۰۰ گفت: …

پاسخی بگذارید