خانه / دسته‌بندی نشده / کواکبیان: رسیدن به توسعه سیاسی با فعالیت احزاب فراهم می شود

کواکبیان: رسیدن به توسعه سیاسی با فعالیت احزاب فراهم می شودمصطفی کواکبیان روز جمعه در همایش ‘نقش احزاب در توسعه پایدار’ در کاشمر با بیان اینکه توسعه پایدار در قبال توسعه متوازن امکان ‌پذیر است افزود: توسعه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باید با هم به پیش برود.
وی اظهار کرد: در طول ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی برای توسعه سیاسی قدم هایی برداشته ایم ولی هنوز کافی نیست.
وی یکی از پایه های توسعه سیاسی را فعالیت احزب دانست و گفت: هیچ کشوری به توسعه سیاسی دست نمی یابد مگر اینکه از معبر احزاب عبور کند.
کواکبیان با تاکید بر اینکه ساختار حقوقی احزاب نیاز به اصلاح دارد افزود: نظام ما نظام حزبی نیست و انتخابات ما هم انتخابات حزبی نیست و هرچند در تبلیغات انتخاباتی پوستر حزبی نصب می کنیم اما سیستم پارلمان ما بر اساس کرسی احزاب نیست.
وی اظهار کرد: قانون انتخابات را باید تغییر دهیم زیرا ۲ سال دیگر انتخابات جدید در راه داریم اما هنوز رجال سیاسی ما مشخص نیستند.
وی گفت: مخالف قانونمندی نیستیم ولی در طول یک هفته چگونه می توان صلاحیت ۶ هزار نفر ثبت نام شده را به درستی سنجید و اعلام کرد در صورتی که با تغییر قوانین می توان زمان ثبت نام را بیشتر و تحقیق برای صلاحیت افراد را بهتر نمود.
کواکبیان افزود: قانون انتخابات ما مشکل دارد ولی وزرات کشور به فکر حل این مشکل نیست.
وی نداشتن فرهنگ سیاسی را از دیگر مشکلات جامعه دانست و اظهار کرد: مردم باید در فعالیت های سیاسی و جمعی بیشتر مشارکت داشته باشند.
وی گفت: می توانیم توسعه سیاسی را مقدم بدانیم تا زمینه ساز توسعه های اقتصادی و فرهنگی شود.
دبیرکل حزب مردم سالاری افزود: اگر دنبال توسعه پارلمانی و توسعه سیاسی هستیم باید احزاب قوی داشته باشیم.
وی اظهار کرد: به دولت فعلی انتقاد داریم و می خواهیم دلسوزانه مشکلات مردم حل شود و جلو افزایش قیمت دلار، مسکن و خودرو گرفته شود.
وی گفت: ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم و باید جمعی عمل کنیم زیرا با بی تفاوتی مشکلات کشور حل نمی شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دستگاه های حکومتی، قضایی، مجلس و دولت باید با کمک هم کارها را به جلو ببرند و در وضعیت فعلی به صورت منسجم کار کنند.
وی اظهار کرد: در حالی خود را درگیر مشکلات پیش پا افتاده کرده ایم که هفت سال دیگر باید از ۱۵ کشور منطقه جلوتر باشیم و به توسعه در همه زمینه ها برسیم و بخشی از مراحل دستیابی به این امر مربوط به توسعه سیاسی است.
وی گفت: دولت باید کسانی را که جلو فعالیت های او سنگ اندازی می کنند به مردم معرفی کند.

* احزاب فقط در زمان انتخابات فعال می شوند
عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: مردم فقط در زمان انتخابات احزاب را لمس کرده اند و احزاب پس از انتخابات از جمله در پیگیری خواسته ها، پرسش و پاسخ و مطالبه گری بعد از انتخابات هیچ گونه نقشی نداشته اند.
بهروز بنیادی افزود: این امر نشان می دهد که ما نیز دچار مشکلات و ایرادات هستیم.
وی اظهار کرد: هنوز نتوانسته ایم به این سوال پاسخ دهیم که احزاب ایران در توسعه کشور چه نقشی دارند.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس باید در این زمینه ها ورود کرده و قوانین خوب و متقن به تصویب برساند.
وی با بیان اینکه باید به احزاب فراتر از این مسائل نگاه کرد گفت: بدون شک در کشور نیازمند احزاب رنگارنگ هستیم و باید اجازه دهیم این کار در کشور صورت گیرد.
۷۴۹۷ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید