خانه / دسته‌بندی نشده / کواکبیان: استقلال شهرستان ری را در مجلس پیگیری می کنیم

کواکبیان: استقلال شهرستان ری را در مجلس پیگیری می کنیمبه گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان شامگاه دوشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ری اظهار کرد: ری شهری فرهنگی، مذهبی، باستانی و تاریخی است و با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر دارای ظرفیت عظیم گردشگری و اقتصادی است که باید این موضوع هم در تصمیمات مورد توجه قرارگیرد.
وی تصریح کرد: با این حال هیچ گاه به عنوان بخش مستقلی از تهران دیده نشده و همواره از داشتن نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی محروم بوده است.
وی عنوان کرد: این موضوع که چرا انتخابات در این شهرستان به صورت مجزا برگزار نمی شود از وزیر کشور سوال شده است و این سوال هم اکنون در کمیسیون شوراها مطرح است.
کواکبیان اضافه کرد:در صورتی که جواب قانع کننده ای به این سوال داده نشود، این مساله را از طریق قانونی پیگیری خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری این منطقه نیز توسط شهرداری تهران اداره می شود، گفت: اکنون با تقسیمات جدید شهری، این منطقه باید در تقسیمات سیاسی نیز بطور مستقل دیده شود، ضمن اینکه شهرداری آن نیز باید جدا از تهران اداره شود.
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: از آنجایی که عضو شورای ساماندهی امور پایتخت نیز هستم و برخی از امور مهم و کلان شهری در این شورا مطرح می شود؛ استقلال شهرستان ری بعنوان یک موضوع مهم شهری را نیز در این شورا بررسی خواهیم کرد.
وی به آلودگی هوای جنوب تهران نیز اشاره کرد و افزود: آلودگی هوا در شهر ری یک معضل اساسی محسوب می شود که با سلامتی مردم مرتبط است و باید فکری اساسی در این زمینه انجام گیرد.
وی ادامه داد: هدف نمایندگان مجلس این است که به مشکلات مردم رسیدگی شود و بازوی نظارتی و بازرسی قدرتمندی برای مردم باشند تا مشکلات مردم را حل و فصل کنیم.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر از مهمترین شهرستان مذهبی و سیاسی استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
نشست بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ری شامگاه دوشنبه با حضور مصطفی کواکبیان، سید فرید موسوی، حجت الاسلام مهدی شیخ از نمایندگان مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ری و جمعی از شورایاری های این شهرستان در سالن خدمت فرمانداری ری برگزار شد.
۶۰۰۳انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید