خانه / دسته‌بندی نشده / کمک به بیش از 800 خودروی گرفتار برف در محورهای مازندران

کمک به بیش از 800 خودروی گرفتار برف در محورهای مازندرانغلامعلی فخاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود که امدادگران هلال احمر در بستن زنجیر چرخ به رانندگان این خودروها کمک کردند.
وی با اشاره به اسکان بیش از 400 مسافر درراه مانده توسط هلال احمر مازندران ، ادامه داد : بین مسافران در راه مانده که اسکان داده شدند بسته جیره خشک، پتو ،کنسرو و نان توزیع شد.
معاون جمعیت هلال احمر مازندران گفت که 41 تیم امدادی با بهره گیری از 165 امدادگر و نجاتگر ، 40 دستگاه ست سبک نجات به همراه 41 دستگاه خودروی کمک دار و آمبولانس در محورهای مواصلاتی و راههای فرعی استان آماده باش برای ارائه خدمات به مسافران هستند .
وی بیشترین عملیات رهاسازی خودرو و اسکان مسافران را مربوط به راههای مواصلاتی اصلی به ترتیب هراز ، سوادکوه و کندوان اعلام کرد .
به گفته فخاری ، برای پوشش کامل امدادی در این محورها 10 تیم امدادی کمکی نیز به 32 پایگاه امداد و نجات به مسیر محورهای اصلی مازندران اعزام شدند .
وی ادامه داد : با توجه به شدت بارش برف در مازندران حتی مسیرهای فرعی و روستایی نیز شاهد گیر افتادن خودروها هستیم که تیم های امدادی در این مسیرها نیز مستقر شده اند .
بارش برف که از روز شنبه هفتم بهمن ماه از غرب مازندران شروع شد از 24 ساعت گذشته با شدت بیشتری در تمام مناطق این خطه شمال کشور گسترده شد و همچنان نیز ادامه دارد.
هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که از عصر امروز به تدریج از غرب استان شدن ناپایداری کاسته شود و از فردا سه شنبه دهم بهمن ماه آسمان مازندران صاف و آفتابی شود.
براساس این گزارش با صاف شدن آسمان مازندران از امشب، دمای هوا تا 7 درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت و در مناطق کوهستانی دما به 2 تا 3 درجه زیر صفر می رسد .
خبرنگار : فاطمه قنبری قادیکلایی ** انتشاردهنده : حسن فلاحتی
2096/1654انتهای پیام /*


درباره gohari