خانه / دسته‌بندی نشده / کمالی: خانه احزاب محلی برای تمرین گفت وگوی ملی است

کمالی: خانه احزاب محلی برای تمرین گفت وگوی ملی استبه گزارش ایرنا حسین کمالی شامگاه یکشنبه در نشست اعضای خانه احزاب خوزستان در اهواز اظهار کرد: خانه احزاب محلی برای پیگیری مشکلات و مسائل صنفی احزاب است بدین گونه که همه مدافع یکدیگر باشند و کسی علیه دیگری کاری نکند.
رییس خانه احزاب ایران بیان کرد: خانه احزاب ۱۰ سال پیش فعالیتی با رویکرد سیاسی آغاز کرد اما برخی از آنها در نشستی با یکدیگر درگیر شدند و به همدیگر اهانت کردند و گفت‎ و ‌گوهایشان از قالب سیاسی به گفت‌ وگوهای سخیفانه تبدیل شد.
کمالی ادامه داد: خانه احزاب مجموعه ای از احزاب موجود است و تاکنون نزدیک به ۲۷۰حزب و گروه به عنوان حزب در این خانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد حدود ۳۰ گروه عنوان حزب دارند و بقیه انجمن، کانون، گروه صنفی، اقلیت مذهبی و… هستند.
وی با اشاره به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: نگاهی که به احزاب وجود دارد نگاه توسعه گرا نیست بلکه نگاه کنترلی است.
رییس خانه احزاب ایران توضیح داد: وظیفه دولت حمایت از احزاب است تا آن‌ها گفت‌وگوی مسالمت آمیز را تمرین کنند نه این که به دنبال نابودی یکدیگری باشند.
وی گفت: آنچه امروز در فرهنگ سیاسی ما وجود دارد حذف رقیب سیاسی برای بودن خود است در حالی که لازمه تکامل هر حزب وجود رقیب مخالف است.
وی بیان کرد: در حال بازنگری قانون احزاب، قانون جرم سیاسی و قانون انتخابات هستیم که پس از بازنگری آن را به قوه مقننه پیشنهاد می‌دهیم.
کمالی بیان کرد: در چند ماه آینده یک نشست ملی با حضور همه احزاب کشور پیش رو داریم که در آن مسائل مربوط به احزاب مطرح و پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: هنگام انتخابات نامه ای به ستاد دکتر روحانی برای کمک ۳۵۰ میلیارد ریالی به احزاب، نوشته شد و پس از موافقت آقای روحانی به رییس برنامه و بودجه ابلاغ شد که روی آن دستور داده شد اما تاکنون ریالی پرداخت نشده است.
وی گفت: علاوه بر این در قانون بودجه مبلغ ۴۸ میلیارد ریال در ردیف بودجه وزارت کشور برای احزاب در نظر گرفته شد که تا این لحظه چیزی به احزاب داده نشده است .
رییس خانه احزاب ایران خاطرنشان کرد: در دنیا به احزابی که فعالیت سیاسی دارند کمک می‌کنند تا روی پای خودشان بایستند سپس آن ها را به رقابت با یکدیگر وا می‌دارند تا در فضایی مقایسه ای و رقابتی، مردم برنامه‌های آنها را در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و فرهنگی انتخاب کنند.
وی شاخصه توسعه انسانی را حق انتخاب دانست و گفت: حق انتخاب جز از طریق توسعه احزاب امکان پذیر نیست و احزاب برای جابه جایی مسالمت آمیز قدرت تعبیه شده اند.
به گزارش ایرنا در پایان این نشست احزاب خوزستان مشکلات و مسائل خود را مطرح کردند و پس ازآن نیز نشست شورای هماهنگی اصلاح طلبان با رییس خانه احزاب ایران بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.
۷۱۶۴/۶۰۶۴
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشاردهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید