خانه / دسته‌بندی نشده / کشور 43هزار تخت بیمارستانی کم دارد

کشور 43هزار تخت بیمارستانی کم داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم جان بابایی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان آیت الله روحانی بابل به خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حال حاضر 120 هزار تخت در بیمارستان های کشور وجود دارد که از این تعداد 80 هزار تخت بیمارستانی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.
وی اظهارداشت: مهمترین اتفاق در بخش درمان کشور ادامه طرح تحول نظام سلامت است که در سالجاری این طرح به نفع مردم تقویت شده و مردم شاهد دریافت خدمات مطلوب تر و هدفمندتر در قالب طرح تحول نظام سلامت هستند.
وی اضافه کرد: مدیریت در هزینه ها هم در سالجاری در برنامه جدی کاری وزارت بهداشت قرار دارد و نظام ارجاع از طریق پزشک خانواده به شکل دقیق تر و مناسبت تر که به نفع مردم باشد انجام می گیرد.
معاون وزیر بهداشت بیان کرد: استحقاق درمان و استحقاق خدمت از جمله طرح هایی است که در بیمارستان های کشور انجام می پذیرد و در راستای همین طرح بیمارانی که دارای بیمه تکمیلی هستند و در بیمارستان های دولتی بستری شده اند از ظرفیت بیمه تکمیلی آنها برای افزایش نقدینگی بیمارستان ها استفاده می شود.
وی گفت: امروز باید به این باور برسیم که انتقال سریع بیمار به خصوص سکته مغزی و قلبی به بیمارستان یک ضرورت جدی است که در سالجاری این امر به صورت جدی تر باید در دستور کار قرار می گیرد.
جانبابایی اظهارداشت: خوشبختانه در حال حاضر داروهایی وجود دارد که در ساعات اولیه وقوع سکته مغزی و قلبی با تزریق آن می توان جلوی لختگی خون را گرفت که این امر در کاهش صدمات فلج مغزی بسیار اثر بخش است.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: در سالجاری مرکز جامع سرطان در کشور ساماندهی می شود و در قالب این طرح بیماران سرطانی هم مورد حمایت قرار می گیرند.
7343/1899انتهای پیام /*


درباره gohari