خانه / دسته‌بندی نشده / کشور ۴۳هزار تخت بیمارستانی کم دارد

کشور ۴۳هزار تخت بیمارستانی کم داردبه گزارش خبرنگار ایرنا، قاسم جان بابایی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان آیت الله روحانی بابل به خبرنگار ایرنا بیان کرد: در حال حاضر ۱۲۰ هزار تخت در بیمارستان های کشور وجود دارد که از این تعداد ۸۰ هزار تخت بیمارستانی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.
وی اظهارداشت: مهمترین اتفاق در بخش درمان کشور ادامه طرح تحول نظام سلامت است که در سالجاری این طرح به نفع مردم تقویت شده و مردم شاهد دریافت خدمات مطلوب تر و هدفمندتر در قالب طرح تحول نظام سلامت هستند.
وی اضافه کرد: مدیریت در هزینه ها هم در سالجاری در برنامه جدی کاری وزارت بهداشت قرار دارد و نظام ارجاع از طریق پزشک خانواده به شکل دقیق تر و مناسبت تر که به نفع مردم باشد انجام می گیرد.
معاون وزیر بهداشت بیان کرد: استحقاق درمان و استحقاق خدمت از جمله طرح هایی است که در بیمارستان های کشور انجام می پذیرد و در راستای همین طرح بیمارانی که دارای بیمه تکمیلی هستند و در بیمارستان های دولتی بستری شده اند از ظرفیت بیمه تکمیلی آنها برای افزایش نقدینگی بیمارستان ها استفاده می شود.
وی گفت: امروز باید به این باور برسیم که انتقال سریع بیمار به خصوص سکته مغزی و قلبی به بیمارستان یک ضرورت جدی است که در سالجاری این امر به صورت جدی تر باید در دستور کار قرار می گیرد.
جانبابایی اظهارداشت: خوشبختانه در حال حاضر داروهایی وجود دارد که در ساعات اولیه وقوع سکته مغزی و قلبی با تزریق آن می توان جلوی لختگی خون را گرفت که این امر در کاهش صدمات فلج مغزی بسیار اثر بخش است.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: در سالجاری مرکز جامع سرطان در کشور ساماندهی می شود و در قالب این طرح بیماران سرطانی هم مورد حمایت قرار می گیرند.
۷۳۴۳/۱۸۹۹انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید