خانه / دسته‌بندی نشده / کشور نیازمند تحول مدیریتی با جوانگرایی است

کشور نیازمند تحول مدیریتی با جوانگرایی استبه گزارش ایرنا، محمد تندگویان عصر یکشنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان به لزوم تامین زیر ساخت ها برای رسیدگی به امور جوانان اشاره کرد و افزود: اکنون موضوع اصلی، جمعیت جوانان است و همه دستگاههای اجرایی در قبال مسائل آنان مسئول هستند.
وی نبود هماهنگی بین دستگاههای اجرایی، دغدغه مند نبودن و وقت نگذاشتن مدیران برای امور جوانان را از مشکلات این حوزه برشمرد و گفت: برخی مدیران در قبال مسائل جوانان دچار بی حسی شده اند.
معاون وزیر ورزش و جوانان به ضرورت دغدغه مندی برای حل مسائل جوانان تاکید کرد و گفت: اگر امور مربوط به جمعیت جوان در کشور سامان پیدا کند، خیلی از موضوعات دیگر نیز حل خواهد شد.
تندگویان به لزوم بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد برای ایجاد اشتغال در بین جوانان اشاره کرد و افزود: تشکل های مردمی بواسطه معافیت های مالیاتی و نداشتن مشکلات بیمه ای می توانند در زمینه اشتغالزایی کارآمد باشند.
وی با بیان اینکه تاسیس ۶ هزار تشکل مردم نهاد تا پایان دولت دوازدهم در دستور کار است، اظهار کرد: دستگاههای اجرایی باید در برون سپاری فعالیت های خود، تشکل های مردم نهاد را جدی بگیرند و از ظرفیت آنها برای انجام امور به نحو مطلوب استفاده کنند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در ساماندهی امور جوانان از فعالیت ۲۰۰ دفتر مشاوره ازدواج زیر نظر این وزراتخانه خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای به دست آمده از زمان فعالیت این دفاتر، طلاق در بین زوج های جوان ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
وی با ببیان اینکه ۱۱ درصد طلاق ها زیر یک سال و ۴۷ درصد طلاق ها درکشور زیر پنج سال اتفاق می افتد، یادآور شد: این آمار نشان از آن دارد که نبود شناخت در سال های نخست زندگی تاثیر قابل ملاحظه ای در وقوع طلاق دارد بنابراین باید مشاوره های قبل از ازدواج جدی گرفته شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان همچنین در آیین آغاز بکار برنامه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در زنجان گفت: تنها راهکار برون رفت کشور از معضل بیکاری، حمایت از طرح های کارآفرینی و تشکل های اشتغال محور جوانان است.
تندگویان افزود: متاسفانه هیچ پایش اشتغالی در یک آمایش سرزمین رخ نداده و به همین سبب امروز کشور با تعداد بسیار زیاد جوانان تحصیل کرده فاقد شغل روبرو است.
وی اظهار کرد: جوانان به سمت علم و یادگیری هدایت شده اند اما هیچ بهره برداری از دستاوردهای آنان انجام نمی شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بهترین پیشنهاد به چنین جوانان حرکت به سمت ایجاد تشکل های اشتغال محور است، گفت: زمانی که بیش از یک چهارم جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، نمی توان انتظار داشت که تمامی آنان در دولت بکار گرفته شوند.
وی خاطر نشان کرد: از همین رو ، راه برون رفت از این معضل، توانمند سازی تشکل های اشتغال محور بر اساس یک آمایش سرزمینی است.
تندگویان تاکید کرد: هم اکنون در کشور ۲ هزار تشکل فعال جوانان وجود دارد و بر اساس تعهد داده شده این تعداد باید تا پایان کار دولت دوازدهم به ۶ هزار تشکل برسد.
این مسئول ادامه داد: در صورتی که به جوانان بیاموزیم که چگونه از امکانات و دستاوردهای بومی خود بهترین بهره برداری را در جهت اشتغالزایی داشته باشند، به حتم می توان در رفع مشکل بیکاری هم گام برداشت.
برنامه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان در مرکز جهاد دانشگاهی زنجان امروز یکشنبه آغاز به کار کرد.
۷۳۱۲/۸۰۶۸انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید