خانه / دسته‌بندی نشده / کشف کالای قاچاق در مازندران ۲۵ درصد بیشتر شد

کشف کالای قاچاق در مازندران ۲۵ درصد بیشتر شدبه گزارش خبرنگار ایرنا ، علی پیرفلک روز شنبه در مصاحبه با خبرنگاران در ساری ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری را ۳۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود که در مدت مشابه سال پیش ۲۹۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف و ضبط شده بود.
پیرفلک علت رشد کشفیات قاچاق کالا را تعامل و هماهنگی مناسب نیروهای انتظامی ، امنیتی و سایر دستگاههای مرتبط در برخورد با قاچاقچیان برشمرد.
وی گفت : در سال جاری یکهزار و ۷۷۰ قاچاقچی کالا و ارز در مازندران دستگیر و بازداشت شدند و در این ارتباط ۲ هزار و ۱۷۶ فقره پرونده در دستگاه قضایی تشکیل شد.
پیرفلک بیشترین کالاهای قاچاق در مازندران را مربوط به لوازم بهداشتی و آرایشی معرفی کرد و افزود که لوازم خانگی ، چوب و آبزیان هم در رده بعدی قرار دارند.
** رشد ۱۰ برابر قاچاق چوب
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران از افزایش بسیار زیاد قاچاق چوب در استان خبر داد و گفت که با اجرای قانون تنفس جنگل ، قاچاق چوب از جنگل های این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ برابر شد.
وی میزان چوب قاچاق کشف شده در سال جاری را حدود ۷۰۰ تن اعلام کرد.
پیرفلک از دستگیری ۱۴۰ قاچاقچی چوب در سال جاری خبر داد و افزود که ۱۴۰ دستگاه ماشین آلات حمل و برش چوب هم در داخل جنگل از قاچاقچیان توقیف شد.
در مازندران بیش از ۲ هزار واحد کارگاهی و صنعتی بهره برداری چوب فعالیت دارند که طبق آمار ۱۵ تا ۲۰ درصد از نیازشان از داخل و بقیه از خارج تامین می شود.
** جمع شدن فروشگاه های برند های خارجی تقلبی در شهرهای ساحلی
دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز مازندران گفت همچنین گفت که با اجرای طرح ساماندهی برندهای خارجی تقلبی در این استان به خصوص در شهرهای ساحلی، بساط این فروشندگان غیر قانونی جمع شد.
پیرفلک تعداد واحدهای فروش پوشاک خارجی با برند تقلبی را در این استان افزون بر ۱۰۰ واحد اعلام کرد.
۶۹۸۲/۱۶۵۴انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید