خانه / دسته‌بندی نشده / کشف کالای قاچاق در مازندران 25 درصد بیشتر شد

کشف کالای قاچاق در مازندران 25 درصد بیشتر شدبه گزارش خبرنگار ایرنا ، علی پیرفلک روز شنبه در مصاحبه با خبرنگاران در ساری ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در سال جاری را 370 میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود که در مدت مشابه سال پیش 290 میلیارد ریال کالای قاچاق در مازندران کشف و ضبط شده بود.
پیرفلک علت رشد کشفیات قاچاق کالا را تعامل و هماهنگی مناسب نیروهای انتظامی ، امنیتی و سایر دستگاههای مرتبط در برخورد با قاچاقچیان برشمرد.
وی گفت : در سال جاری یکهزار و 770 قاچاقچی کالا و ارز در مازندران دستگیر و بازداشت شدند و در این ارتباط 2 هزار و 176 فقره پرونده در دستگاه قضایی تشکیل شد.
پیرفلک بیشترین کالاهای قاچاق در مازندران را مربوط به لوازم بهداشتی و آرایشی معرفی کرد و افزود که لوازم خانگی ، چوب و آبزیان هم در رده بعدی قرار دارند.
** رشد 10 برابر قاچاق چوب
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران از افزایش بسیار زیاد قاچاق چوب در استان خبر داد و گفت که با اجرای قانون تنفس جنگل ، قاچاق چوب از جنگل های این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 برابر شد.
وی میزان چوب قاچاق کشف شده در سال جاری را حدود 700 تن اعلام کرد.
پیرفلک از دستگیری 140 قاچاقچی چوب در سال جاری خبر داد و افزود که 140 دستگاه ماشین آلات حمل و برش چوب هم در داخل جنگل از قاچاقچیان توقیف شد.
در مازندران بیش از 2 هزار واحد کارگاهی و صنعتی بهره برداری چوب فعالیت دارند که طبق آمار 15 تا 20 درصد از نیازشان از داخل و بقیه از خارج تامین می شود.
** جمع شدن فروشگاه های برند های خارجی تقلبی در شهرهای ساحلی
دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز مازندران گفت همچنین گفت که با اجرای طرح ساماندهی برندهای خارجی تقلبی در این استان به خصوص در شهرهای ساحلی، بساط این فروشندگان غیر قانونی جمع شد.
پیرفلک تعداد واحدهای فروش پوشاک خارجی با برند تقلبی را در این استان افزون بر 100 واحد اعلام کرد.
6982/1654انتهای پیام /*


درباره gohari