خانه / دسته‌بندی نشده / کشف لاشه یک قلاده پلنگ در پارک ملی ساریگل اسفراین

کشف لاشه یک قلاده پلنگ در پارک ملی ساریگل اسفراینسیداصغر مطهری دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: لاشه این پلنگ بزرگ جثه که چند روز از مرگ آن می گذرد به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی منتقل شد تا بررسی های بیشتری بر روی لاشه آن انجام گیرد.
وی افزود: طی بررسی های اولیه مشخص شد این پلنگ بیش از ۱۰ سال عمر دارد و به احتمال قریب به یقین در اثر کهولت سن تلف شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی پارک های ملی سالوک و ساریگل اسفراین در استان خراسان شمالی را یکی از زیستگاه های خوب پلنگ در کشور ذکر کرد و افزود: وجود پلنگ در راس هرم غذایی حیات وحش منطقه باعث کنترل جمعت گرگ، گراز و تشی می شود.
مطهری با بیان اینکه پلنگ ایرانی بزرگ جثه ترین زیرگونه پلنگ در جهان است، تصریح کرد: این گونه جانوری تنها در زمان احساس خطر برای به دست آوردن فرصت فرار حمله می کند و در شرایط معمولی و طبیعی این حیوان انسان گریز است.
شهرستان ۱۲۰هزار نفری اسفراین در ۶۰کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قراردارد و دارای ۲پارک ملی سالوک و ساریگل است که از زیستگاه های پلنگ ایرانی است و از لحاظ پراکنش پلنگ، این منطقه دارای جمعیت خوبی ازاین گونه ارزشمند و در معرض خطر است.
۷۱۸۹/ ۶۰۴۲ خبرنگار: بتول صارمی** انتشار: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید