خانه / دسته‌بندی نشده / کشف اشیای تاریخی مربوط به هزاره ششم پیش از میلاد در رزن همدان

کشف اشیای تاریخی مربوط به هزاره ششم پیش از میلاد در رزن همدانبه گزارش روز سه شنبه روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، این فرد با مراجعه به یگان حفاظت میراث فرهنگی، اعلام کرد که در زمین های کشاورزی خود به صورت اتفاقی تعدادی اشیای قدیمی سفالی پیدا کرده و با رضایت کامل حاضر است آنها را به میراث فرهنگی تحویل دهد.
پس از دریافت این گزارش، بی درنگ تیمی از یگان میراث فرهنگی به همراه کارشناس مجرب و امین اموال اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان به محل اعزام شدند و پس از مشاهده و کارشناسی اشیا، قدمت آن ها را مربوط به هزاره سوم، پنجم و ششم پیش از میلاد تعیین و پس از انجام مراحل اداری، به مخزن استان منتقل کردند.
بر اساس این گزارش، آگاهی بخشی عمومی و توسعه مشارکت های مردمی به عنوان راهکاری مؤثر و کارآمد در استفاده بهینه از ظرفیت های مردمی، رویکرد اصلی یگان حفاظت از میراث فرهنگی است و در این راستا پایگاه های حفاظت استان به صورت مستمر جلساتی با دهیاران و معتمدان در روستاها، برگزار می کنند.
شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرد، ۱۶ روستای دارای سکنه و در مجموع با ۱۱۹ هزار نفر جمعیت در ۸۱ کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.
۱۱۸۱/۲۰۹۰
تنظیم کننده: الهام تدین**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

تولیدی کیف مدرسه ای

تولیدی کیف مدرسه ای کوله پیرگاردین گلدوزی , کد۸۸۳ تولیدی کیف در تهران ، میدان بهارستان …

پاسخی بگذارید